Ohlédnutí za Spaces

Říkalo se, že je to web 2.0. Říkalo se, že nahradí profesionální novináře a zpravodajské servery. O blozích toho bylo řečeno spousty. Před pěti lety byl právě vlastní blog obrovská módní vlna a celosvětový hit.

Dnes už víme, že zázrak se nekonal. Zpravodajské servery pokojně žijí dál a profesionální obsah rozhodně nezmizel. Vraťme se ale zpátky. V roce 1999 vzniká služba blogger, které je následně koupena Googlem, v roce 2003 zdá máme první verzi wordpressu. A ani Microsoft nechtěl zůstat pozadu a na konci roku 2004 spouští službu Spaces pod hlavičkou svého portálu MSN.

Spaces nabízí, podobně jako konkurence v podobě Yahoo  360° a MySpace, sdílení textů, fotografií… Navíc Microsoft nabízí více jak 100 témat vzhledu. Obsah stránky se skládá z modulů. takže si každý může svůj prostor upravit dle svých požadavků a vkusu. Skoro po dvou letech, v srpnu 2006, přichází velký rebranding do nově vznikající značky Windows Live.

Od té doby služba žádnou zásadní změnou neprošla. A protože svět dnes patří více krátkým zprávám, jako nabízí facebook či twitter, rozhodl se Windows Live Spaces ukončit!

Počínaje 4. lednem 2011 nebude povoleno provádět v blogu ve službě Windows Live Spaces žádné další změny, avšak bude možné číst starší příspěvky a nadále bude k dispozici možnost stáhnout veškerý obsah a uložit jej pro budoucí použití nebo upgradovat blog na službu WordPress.com. Pomůžeme vám při migraci vašeho současného blogu na WordPress.com. Svůj blog si můžete také stáhnout a uložit k pozdějšímu použití. Od 16. března 2011 však váš prostor ve službě Windows Live Spaces nebude fungovat.

Advertisement

1 komentář: „Ohlédnutí za Spaces

  1. Anthony 22.11.2010 / 15.28

    Co naděláš, live-spacem nezatopíš. Já se už přesunul na wordpress…

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s