Kam dál po Live Spaces?

Jak už jsem psal v minulém postu, Microsoft se rozhodl zavřít službu Windows Live Spaces. Ačkoliv jsem v poslední době na nějaké záživné psaní kašlal, byla by škoda všechno zahodit! Čas na rozhodnutí mám do března 2011. Jaké jsou tedy možnosti?

WordPress

Přemigrovat blog na WordPress je doporučený postup Microsoftem, s plně automatizovanou migrací. Dokonce dojde i k zachování odkazů pomocí redirectu, což je fajn. Navíc má WP přímou podporu v rodině Windows Live jako obsahový zdroj. Další pozitivum.

Věřím, že WordPress je silný nástroj, nicméně mé pokusy s ním nejsou nic pro mé nervy. Lokalizace je debilní (něco česky, něco anglicky – buď to udělejte celé a pořádně, nebo na to kašlete!). Ovládání mi připomíná Linux. Nepřehledné, těžkopádné, složité. Na první pohled se v něm ztrácím, nic intuitivního jako Spaces.

Posterous

Posterous je poměrně nová služba, od roku 2008. Je spíše zaměřená na kratší spoty – něco co je na blog málo, ale na Twitter moc. Při testovacím “proklikání” obstála lépe než než WP – takže ano, opravdu to jde mnohem lépe. Služba není lokalizována do Češtiny, ale koho to zajímá Fajn je integrovaná podpora pro Twitter.

Windows Live Posterous neznají, ale jistě půjde přidat jako standardizovaný RSS zdroj. Převod z obsahu za Spaces umí Posterous “klikátko”. Bohužel staré adresy nebudou zachovány.

Blogger

Tradiční blogovací služba od roku 1999, od roku 2003 vlastněná Googlem. Tím to asi padá

Nějaká úplně jiná alternativa

Ideální požadavky: Maximální intuitivnost, maximální možnosti, možnost blogování pomocí Windows Live Writter. Líbila by se mi integrace s Live ID – nemám rád nové registrace a vyplňování stále toho samého (chápu, že to bude jen zbožné přání).

Úplně zavřít

Jak už jsem psal, nových příspěvků je spíš nic něž málo. Možnosti jsou tedy udržovat obsah do března 2011, kdy zmizí z povrchu internetového a nebo jen blog stáhnout jako statické HTML a někdo uložit jako archiv.

Možností mámě několik a sám jsem z nich zmaten. Pokud jste řešili něco podobného, podělte se v komentářích. Třeba se to bude hodit!

Advertisement

1 komentář: „Kam dál po Live Spaces?

  1. michal 23.11.2010 / 20.59

    doporučuju wordpress pracuju s ním už 6 let a je super 😉

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s