Google na temné straně

Google je stále protivnější. Ano, musím přiznat, že vyhledávač je to momentálně nejlepší, konkurence v podobě Yahoo! nebo Windows Live Search na něj ztráci několik let vývoje. O to více pracuje na snaze ovládnout celou planetu. Nehledě na to, že k tomu využívá spyware!

Je to tak, zvlášť Google Toolbar mě nezkutečně vytáči. Do mého počítače samozřejmě nesmí, nicméně spousta uživatelů ho má nainstalován, což víceméně komplikuje administrátorský život. Přitom se nejedná o nic jiného, než nežádoucí software, který by si většina uživatelů "dobrovolně" nikdy nenainstalovala.

Instalace Google Toolbar v naprosté většině případů totiž proběhne společně, s instalací zcela jiné aplikace, jako je nezbytná java, flash, shockwave, winzip, nebo irfan view. Souhlas s jeho instalací je vždy zatržen defaultně, takže pro mnoho uživatelů se vlastně jedná o instalaci nechtěnou, což je jedna z vlastností pro trojské koně!

Google Toolbar však splňuje i další vlastnosti škodlivých malware. Je to např. změna domovské stránky, nové ikonky na ploše, nebo zpomalené chování internetového prohližeče. A to ani nemluvím o narušení Vašeho soukromí! Je zcela jisté, že vir Google Toolbar odesílá uživatelovu IP adresu a stránky, které navštivil (jak jinak by mohl získat page-rank hodnotu, zobrazenou v liště?)!

Z Google se stal opravdový velký bratr, který se nebojí jakýchkoli špinavých praktik, aby dosáhl svého. Je smutné, jak malé procento lidí si něco takového uvědomuje. A ještě smutnější je, kolik agentu Google-Matrixu tento systém chrání a omlouvá.

Advertisement

1 komentář: „Google na temné straně

  1. Unknown 19.7.2008 / 16.52

    Nj Jiříku… Já tě chápu… Sere tě, že v Googlu jsou větší Agentííí než v Kachličkárně s.r.o 🙂
     
    Neboj 😉 Infiltrovali jsme Kachličkárnu i Czech Post, infiltrujeme i takovou chátru jakou jsou ty týpci v Google tečka com 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s