Můj pohled na tn.cz

Jednička mezi komerečními televizemi ve Střední Evropě, naše známá TV Nova, před nějakou dobou zpustila nový zpravodajský portál – tn.cz.

Okamžitě po startu, podpořeném mohutnou kampaní, se přes většinu české blogerské scény přehnala obrovská vlna kritiky. Naposledy se do ní pustil i Kodl a DeedX. Musím také na úvod říct, že televizní zpravodajství sleduji opravdu minimálně, takže nějaké "spamování" mě neovlivňuje (všimli jste si, že s tím ovšem první přišla Česká Televize a její udalostict.cz?).

Obsahově tn.cz je přesně takový, jaký jsem čekal. Je to produkt, který Nova umí nejlépe – černá kronika s obyčeným bulvárem (a sexu – přiznejme si, že ten prostě vládne). A zde je tn.cz pro mě mnohem přijatelnější, než populární blesk.cz, nebo navštěvovaný super (marketingově podpořený seznamem).

I vzhled úvodní stránky není zcela nesympatický. Jedna hlavní zpráva, zbytek vždy ve svém "boxíku". Reklama nepůsobí tolik agresivně a rušivě, jako je to právě u konkurenta, blesku. Přesto však musím konstatovat, že by stránce prospěl vzhled vzdušnější, možná lépe pracovat s bílou barvou.

To co tn.cz od ostatních projektů odlišuje je maximální použití videa. Právě v případě bulvárů, podle mně, platí, že jedno krátké video řekne víc, než dlouhý článek. Zde Nova těží ze svého zpravodajského týmu a několika letého archivu. Zde se mi právě nejvíce líbí prvek 90 sekund – rychlé a stručné zpravodajství. Ano, obsahově je silně "novácké", ale po stránce zpracování a délky je to přesně typ zpravodajské relace, jakou hledám.

Prostě a jednodušše, mě se tn.cz líbí. A Vám? 🙂

Advertisement

5 komentářů: „Můj pohled na tn.cz

 1. Unknown 19.7.2008 / 20.20

  Jiříku, pokud hodnotíš způsob jakým jsou zprávy podávány divákům (krátce, jasně, výstižně = pomocí krátkého videa), pak říkám ANO.
  Pokud hodnotíš obsahovou podstatu (převážně bulvárního charakteru) a to ke všemu typicky Novácky přibarvenou ("Katastrofa – paní uklouzla na mokrém chodníků" ), pak říkám 1000x NE.

 2. Helena 20.7.2008 / 13.08

  Za mě tedy musím souhlasit s Waldou. Vystihl to přesně.
  Osobně ocením spíše hodnotné informace, než úrazy nešťastných stařenek.
  Ale pravdou je, že o mrtvých motorkářích si počtu ráda 🙂
   
  Můj oblíbený: idnes.cz kde najdu obojí

 3. Martin 20.7.2008 / 14.04

  Vida, na ČT24 jsem si ani nevzpomněl… Jestli pojala Česká televize svou kampaň "čistěji", těžko říct. Nicméně tyto dva produkty jsou nesrovnatelné.Co se týče porovnání tn.cz vs blesk.cz – Nova propaguje svůj server jako seriózně-zpravodajský (ač ve svém vlastním pojetí seriózního zpravodajství), což Blesk v popisu práce opravdu nemá :)A ani se tam nepodívám, protože mi tn.cz i tn.nova.cz háže 302 Found 😀 (uf)

 4. Dusan 20.7.2008 / 15.21

  Mě se mě se spravodajství na tn.cz docela líbí, ovšem pokud se týká o ty co odhalí opravdu vše.

 5. Petr 20.7.2008 / 19.25

  To jako máte stejnak někdo čas koukat na televizi? Pokud žijete internetovým životem, což mne u e-Jirky ani nepřekvapuje, překvapuje mne, že takovéto pokusy jako navštěvovat tn.cz vůbec zkouší.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s