Můj pohled na tn.cz

Jednička mezi komerečními televizemi ve Střední Evropě, naše známá TV Nova, před nějakou dobou zpustila nový zpravodajský portál – tn.cz.

Okamžitě po startu, podpořeném mohutnou kampaní, se přes většinu české blogerské scény přehnala obrovská vlna kritiky. Naposledy se do ní pustil i Kodl a DeedX. Musím také na úvod říct, že televizní zpravodajství sleduji opravdu minimálně, takže nějaké "spamování" mě neovlivňuje (všimli jste si, že s tím ovšem první přišla Česká Televize a její udalostict.cz?).

Obsahově tn.cz je přesně takový, jaký jsem čekal. Je to produkt, který Nova umí nejlépe – černá kronika s obyčeným bulvárem (a sexu – přiznejme si, že ten prostě vládne). A zde je tn.cz pro mě mnohem přijatelnější, než populární blesk.cz, nebo navštěvovaný super (marketingově podpořený seznamem).

I vzhled úvodní stránky není zcela nesympatický. Jedna hlavní zpráva, zbytek vždy ve svém "boxíku". Reklama nepůsobí tolik agresivně a rušivě, jako je to právě u konkurenta, blesku. Přesto však musím konstatovat, že by stránce prospěl vzhled vzdušnější, možná lépe pracovat s bílou barvou.

To co tn.cz od ostatních projektů odlišuje je maximální použití videa. Právě v případě bulvárů, podle mně, platí, že jedno krátké video řekne víc, než dlouhý článek. Zde Nova těží ze svého zpravodajského týmu a několika letého archivu. Zde se mi právě nejvíce líbí prvek 90 sekund – rychlé a stručné zpravodajství. Ano, obsahově je silně "novácké", ale po stránce zpracování a délky je to přesně typ zpravodajské relace, jakou hledám.

Prostě a jednodušše, mě se tn.cz líbí. A Vám? 🙂

Reklamy

5 komentářů

 1. Unknown on

  Jiříku, pokud hodnotíš způsob jakým jsou zprávy podávány divákům (krátce, jasně, výstižně = pomocí krátkého videa), pak říkám ANO.
  Pokud hodnotíš obsahovou podstatu (převážně bulvárního charakteru) a to ke všemu typicky Novácky přibarvenou ("Katastrofa – paní uklouzla na mokrém chodníků" ), pak říkám 1000x NE.

 2. Helena on

  Za mě tedy musím souhlasit s Waldou. Vystihl to přesně.
  Osobně ocením spíše hodnotné informace, než úrazy nešťastných stařenek.
  Ale pravdou je, že o mrtvých motorkářích si počtu ráda 🙂
   
  Můj oblíbený: idnes.cz kde najdu obojí

 3. Martin on

  Vida, na ČT24 jsem si ani nevzpomněl… Jestli pojala Česká televize svou kampaň "čistěji", těžko říct. Nicméně tyto dva produkty jsou nesrovnatelné.Co se týče porovnání tn.cz vs blesk.cz – Nova propaguje svůj server jako seriózně-zpravodajský (ač ve svém vlastním pojetí seriózního zpravodajství), což Blesk v popisu práce opravdu nemá :)A ani se tam nepodívám, protože mi tn.cz i tn.nova.cz háže 302 Found 😀 (uf)

 4. Dusan on

  Mě se mě se spravodajství na tn.cz docela líbí, ovšem pokud se týká o ty co odhalí opravdu vše.

 5. Petr on

  To jako máte stejnak někdo čas koukat na televizi? Pokud žijete internetovým životem, což mne u e-Jirky ani nepřekvapuje, překvapuje mne, že takovéto pokusy jako navštěvovat tn.cz vůbec zkouší.


Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: