Jak vyprázdnit tiskovou frontu ve Windows Vista

Jistě to znáte. Zvlášť levné tiskárny od HP občas dělají, že v tiskové frotně Windows zůstane něco "viset" a absolutně netušíte, jak se dokumentu ve frotně zbavit. Řešení je velice jednoduché.

V prvním kroku je třeba zastavit Službu zařazování tisku (spoolsv.exe). K ní se dostaneme stiskem Win+R, kde do okénka Spustit zadáme "services.msc", službu vybereme ze seznamu a klikneme na zastavit.

Poté stačí navštívit adresár %windir%\System32\spool\PRINTERS a kompletně promazat jeho obsah.

V tuto chvíli je fronta prázdná a nyní zbývá Službu zařazování tisku pouze spustit znovu.

Advertisement

3 komentáře: „Jak vyprázdnit tiskovou frontu ve Windows Vista

 1. Unknown 12.7.2008 / 15.45

  Jak jednoduché, že? 🙂
   
  Dovedu si i představit, že na toto téma dostanou sekretářky všeho druhu krátké dvoudenní školení WUG a pak jim to ještě rok bude chodit ukazovat IT guru jejich podniku, který bude první měsíc i rád "zaškolovat" mladé, krásné, inteligentní… ne to jsem přehnal, tak jen "zaškolovat krásné sekretářky". Následující měsíc "zaškolování" bude ITman proklínát sekretářky, u kterých si všimne, že ani nejsou tak moc mladé a některé už vůbec krásné. Další měsíc bude ITman nenávidět všechny sekretářky daného oddělení. 4. měsíc bude nesnášet celé oddělení, kterému patří dané sekretářky. 5. Měsíc bude nesnášet všechny sekretářky, což se bude projevovat spontálním výkřiky : "Sekretářky celého světa, polibte mi prdel!". 6. měsíc bude ITman nesnášet vše co bude dýchat. A zbývající půl rok, než se sekretářky naučí "jednoduše" vyprazdňovat tiskovou frontu ve Win Vista, bude ITzničená_existence litovat, že pro něj nebyla v 15. pekařina jasnou volbou (Aneb Všichni budeme dělat do dřeva).
   
   
  Jen by mě zajímalo, kdo to bude chodit ukazovat mě?! 😦 Že by nějaká pěkná sekretářka?

 2. Petr 12.7.2008 / 21.20

  Konečně nějaký tajný dokument, který má nějakou tržní hodnotu.

 3. Petr 14.7.2008 / 3.10

  Zdravim, opravdu dobrý tip. Jen bych si dovolil mírně poupravit cestu k promazávanému adresáři a sice správně by tam mělo být %windir%, ale to si asi každý profík už domyslí sám 😉

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s