Symantec? Vyhněte se obloukem!

Společnost Symantec corporation je celkem zbytečné představovat. V profesionální IT komunitě je především známá nákupem společnosti Peter Norton Computing, Inc. v roce 1990, která stojí ze legendrátním Norton Commanderem. Symantec tak získal brand, kterým se pokoušel (a stále pokouší) nalákat uživatele mizerným produktem.

Pro firemní klientelu je určen produkt Symantec Client Security, což je komplexní balík obsahující antivirus a firewall. Mizerný antivirus a ještě mizernější firewall. Nechápu, proč z balíku nelze instalovat jen antivirus a spolehnout se na mnohem kvalitnější firewall v operačním systému Windows.

Symantec je číslo jedna. Číslo jedna, jako brzda vašeho informačního systému. Nepřijde mi normální, aby spotřeba operační paměti byla přes 100MB! A při pravidelném testu, aby se na průměrném počítači nedalo pracovat. Navíc většinu balastu spolehlivě neodhalí.

Řešením měla být nová verze Endpoint Protection 11.0. Zkrátka symantec nevěděl kudy dál, takže skoupil několik relativně úspěšných společností a jejich produkty opět splácal dohromady (abych mu nekřivdil – alespoň sjednotil GUI). Endpoint Protection 11 je opět bestie, jejíž paměťové nároky (se alespoň v mých testech) pohybovaly okolo stovky megabajtů.

O nesoudnosti společnosti Symantec hovoří i serverová část. Doporučované je nasazení na Windows XP, až pak na 2k3. Ukažte mi člověka, který firemní server bude provozovat na XPčkách. A hlavně jako totální neschopnost mi přijde nemožnost endpoint nasadit na Windows Server 2008 – codename: Longhorn server. Tato dokonalá technologie serverového systému bude živit IT několik dalších let. Různé testovací verze se objevují již pěkně dlouho, navíc jádro je jako na systému Vista, který je už přes rok "venku". Vydávat dnes řešení, nepodporující jednu z nejlepších technologií, mi přijde jako absolutní amatérismus a o společnosti Symantec to vypovídá vše 🙂

http://cid-759a2e0fd3bd689f.skydrive.live.com/embedrowdetail.aspx/Public/symantec/uvod_do_altiris_reseni_a_sepic.ppthttp://cid-759a2e0fd3bd689f.skydrive.live.com/embedrowdetail.aspx/Public/symantec/071113_zak_seminar_bezpecnost2.zip

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s