Novinky na Windows Live

V posledních několika dnech opět o něco málo poskočil vývoj on-line služeb Microsoftu, platformy Windows Live.

Služba SkyDrive

Službu skydrivejistě znáte. A o tom, že je "out of beta" psalo mnoho českých e-zinů. Takže jenom v krátkosti

 • Bylo opraveno několi bugů, které způsobovalo zákysy
 • Došlo ke změně a vylepšení active-x prvku starajicí se o nahrávání dat
 • Byla zvýšena kapacity na 5GB!

Služba Spaces

Novinky v prostorech již tolik zmíněny nebyly, takže Windows Live Spaces se rozrostly o

 • Zobrazování přátel Tvých přátel – pokud jste přihlášeni a prohlížete si nějaký cizí profil, jednoduše můžete zjistit, jaké přátele máte společné
 • Přidání dalšího fotomodulu – každý den je na spaces přidáno 8 milionů fotografií. Nyní můžete na hlavní (customizovatelné) stránce vašeho prostoru mít najednou zobrazeno více fotoalb.
 • Ve službě Události došlo k úpravám – generovaný mail s pozvánkou se nyní tváří, že je přímo z vašeho mailboxu a zobrazuje vaše jméno. Navíc veřejné události se přímo budou zobrazovat v osobní Windows Live profilu.
 • U zemí, kde je oficiálně spuštěna služba skydrive, přibyl na prostory odkaz Share files. Navíc do osobního prostoru lze přidat modul ukazující aktuálně přidané soubory.
 • Alternativní prohlížeč opera zobrazuje prostory "korektně"

Připravuje se nová verze Outlook Connectoru

V poslední době mě to dost trápilo. Zaplatil jsem si sice službu hotmail plus, nicméně jediný efekt z toho byl je zvětšení kapacity mailboxu na 10GB a vypnutí reklamy. Stahování cizích schránek, ani přístup přes POP3 nevyužívám. Naopak mi u připojení outlook connectoru chyběla synchronizace s kalendářem.

To nyní bude minulostí. Připravuje se totiž nová verze Outlook Connectrou, díky které bude možno pomocí Microsoft Outlook synchronizovat nejen 5GB emailovou schránku a všechny kontakty, ale nově i kalendář! Řekněte, kdo jiný nabídne něco podobného zcela zdarma? 🙂

Advertisement

3 komentáře: „Novinky na Windows Live

 1. Unknown 26.2.2008 / 11.37

  Ahoj Jirko ..  Kde jsi se dočetl o novém Outlook connectoru ?   a dá se někde beta stáhnout ?
  Mám totiž problém že aktuální Ver. sice jede ale nějak nestabilně …  např při přesunutí cca 150 mailů na Live se přesune jen 50 i když v Outlooku je vidět všech 150 mailů. Když se podívám přímo na Hotmail tak je tam jen 50 mailů… Outlook 2007 protě neukazuje skutečný počet mailů a hlavně je nepřepošle na LIVE,  

 2. Jirka 26.2.2008 / 16.27

  Většina informací pochází z fanouškovských webů o rodinně live (např. liveside.net je velice dobře informavané) a z blogů jednotlivých vývojových teamů.
  O tom, že by se dala stáhnout beta nevím, nicméně také jsem přesouval na hotmail starou poštu. Nakonec pomohlo ji zkopírovat do lokální složky z imap serveru, odtud přesunout do složky serveru hotmail a v outlooku kliknout na Odeslat/Přijmout.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s