Atlas spouští blogy!

Dnes jsem si na atlasu všiml, že mezi jeho službami přibila jedna nová, služba můjblog. Nutno podotknout, že atlas se o blogy již pokoušel v rámci zkomirající a absolutně nevydařené služby pokec. Po krátkém provozu došlo k několika výpadkům služby a více než rok byla služba pouze přesměrována na další mrtví portál – qhodnocení (kde je mimochodem blogovací služba paraleně stále provozována).

Skupina tvůrců atlasích komunit se zcela rozpadla (pravděpodobně po odchodu Lukáše Dobrovolného) a dlouhou dobu bylo opravdu mrtvo. Dokonce začali prosakovat informace ohledně toho, že blogy pro mizivou návštevnost již obnoveny vůbec nebudou.

Atlas.cz, však poskládal zcela nový komunitní tým a zcela v tichosti blogy spustil (opět musím podotknout, že slovenská sestra blogovací systém prvozuje už dávno). Vzhled webu je takový 2.0 – plný odlesků, zakulacených rámečků a nápisů beta. Působí na mě vzdušně a přehledně. Atlas vždy uměl dělat vzhledově sympatické služby – třeba pokec je vzhledově s xchatem, či lidé nesrovnatelný. Tím však pozitiva pro novou službu končí.

Můjblog je sice teprve ve stádiu betaverze (přesto že v jednom příspěvku napsáno, že blogy šly do ostrého provozu), nicméně našel jsem spousty nefunkčních odkazů, vzhledových šablon je málo, možností upravit si je zcela dle svého gusta taky není možné. Homepage atlasu se pyšní "přetahovatelnými boxíky" postavenými na javascriptu, už proto bych i zde čekal spoustu ajaxu a personalizaci tak nějak dotaženou alespoň k podobě Windows Live Spaces. Nic z toho se ale nekoná. A je to škoda.

Hlavní otázkou ale je, proč se atlas nepoučil a opět to s blogy zkouší (a pravděpodobně bude opět řešit duplicitu s blogy na "qéčku"). Zcela mi zde uniká cílová skupina uživatelů. Podle mého názoru blogy již svého vrcholu dosáhly. Ke všemu výstupy z můjblog.cz vypadají přiliš hezky, aby uspokojili růžové blogerky píšící o Tokio Hotel a na druhou stranu příliš amatérsky, aby je používali vyspělí uživatelé internetu, kteří radši použijí zahraniční spaces, blogger nebo české bloguje.

Blogy atlasu mají jedinou možnost jak získat své uživatele – navázat je na silné komunity a ty současnému atlasu chybí. Z hráčů na českém poli má totiž možnost uspět blogy jedině centrum s dobrým navázáním na xchat. Je ovšem jen otázkou času, zda se právě uživatelé xchatu nestanou uživatelé můjblog.

Advertisement

3 komentáře: „Atlas spouští blogy!

  1. Petr 13.2.2008 / 23.35

    Centrum to brzy spustí také po jejich úspěšných fotoalbech, ovšem absolutním propadáku Webík či jak se to jmenuje.

  2. Unknown 16.2.2008 / 19.20

    Pokud budou "blogy" Centra provázány s Xchatem stejně jako je zmiňovaný "Webík", bude to další hřebíček do pomyslné rakvičky *2801* kdysi funkčního XCH. 😦 Poté co se XCH proměnil v "MULTIMEDIÁLNÍ všemohoucí" službu s rádiem, interním prohlížečem, webíkem, fotoalbem a další a další vymoženosti pro pohodlí a především pro ROZMAZLOVÁNÍ uživatele, přestal být XCH chatem. Funkčním chatem!Ale je to pochopitelné a vyplývá z toho jasné poučení pro další generace: "Čím víc se tam toho nacpe, tím víc je toho co se může posrat."

  3. Dusan 20.2.2008 / 12.23

    Waldiku absolutne souhlasim, akorat bych si dokazal trochu upravit, čim vis se tam toho napere tim je vetsi sance ze se posere uplně všechno.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s