Diagnóza: Open source pozitivní

Opravdu smysluplně nechápu myšlení (nejen) linuxových fanatiků. Tito rádobyodborníci by totiž jejich skvělý bezúdržbový systém rádi viděli naprosto všude. O to víc mě udivují některé výroky na mnou používanou (a nebo uvažovanou) technologii.

 • Nechápu jak můžeš ten Exchange používat. Kdyby jsi nasadil Postfix, pojede to mnohem lépe a vše co budeš potřebovat si doděláš sám.
 • Jak můžeš uvažovat o Nortelu? Brzo narazíš na funkci, kterou to prostě nebude umět. To se ti u Asterisku nestane. Vše si můžeš naprogramovat, jak ti to vyhovuje.
 • Kdybys radši místo toho Fortinetu (naprosto bezkonkurenční firewallové řešení) nasadil nějaký dobrý Linuxový distro, bylo by to levnější a neměl bys problémy, že to něco neumí…

Nechci žádné řešení, za kterým by každý týden docházel programátor a dodělával naprosto běžné součástí komerčního software. A teď mi řekněte – jsem magor já, nebo oni?

Advertisement

12 komentářů: „Diagnóza: Open source pozitivní

 1. Vladimír 27.8.2009 / 11.25

  Jsi ovcí pod diktátem penězlačných zlých kapitalistů, kteří nám vnucují své produkty a brání úžasnému Linuxu ve větším rozšíření! Za to bys měl být zbičován tučňákem! 🙂

 2. Doom 27.8.2009 / 11.59

  jsi produkt billovy propagandy, oběť marketingové masáže, zaprodanec. divím se, že se s tebou vůbec někdo baví :-)upřímně, co bychom si bez těch linuxáků počali. kdo by nás bavil svými kecy? 🙂

 3. Jiří 27.8.2009 / 13.42

  Si tak říkám, občas bych ctěl být prostým kmánem. BFU, co používá word a internet, a nestará se o ostatní. Ó, jak by ten svět byl najednou jednodušší, ó, kolik bych měl najednou volného času, óóó… Nebo ještě lépe, jednou jsem byl 2 měsíce bez pc, to než mi ho přivezli zkompletovaný, a tak jsem se z toho nezbláznil. Nebejt práce, internetu a her, tak já ho vlastně ani nepotřebuju. Ale na to už je…. …asi pozdě.

 4. Jiří 27.8.2009 / 18.56

  Jedinej dobrej tučňák je ten v zoo co pobíhá okolo bazénku 🙂

 5. Petr 28.8.2009 / 16.14

  Ostatně nejlepší je demagogika ve stylu: "Kdyby ten Microsoft a Windows nikdy nebyly, tak by se nic nestalo, nikomu by nechyběly a všichni by měli ten skvělý a jediný správný Linux."Já se bohužel se obávám faktu, že by všichni měli Mac.

 6. Vladimír 28.8.2009 / 16.28

  PV: je se obávám, že máš bohužel asi pravdu 🙂

 7. Anthony 31.8.2009 / 13.42

  Jsi magor, pokud považuješ fortinet za bezkonkurenční řešení. Jeden mám ve správě, a mohu říct, že je to hrůza. Například mikrotik je proti tomu úžasné řešení.Co se týká "doprogramování" – tak snad je tolik, že třeba slavná exchange nepotřebuje doprogramování, ale ke skutečné správě exchange musíš mít slušné znalosti například i powershellu (jinak budeš jen klikač, co nezvládne složitější operace) nebo vbs (pro verzi e2k3)…. Takže na tom zas až tak nesejde. Jinak – jestli hledáš náhradu za exchange, zkus Kerio – je menší, rychlejší, snadněji udržovatelné, umí totéž co exchange a možná i lépe.

 8. Jirka 31.8.2009 / 21.43

  Anthony: S Exchange jsem plně spokojený. Co se ale týká PS, to je spíš o skriptování, než o programování (a v tom je rozdíl).Jinak pokud máš špatnou zkušenost s fortinetem, můžu se zeptat co od nich máš za řešení?

 9. Anthony 1.9.2009 / 10.03

  Frontinet60 – proč? Špatná zkušennost se týká hlavně mizerné konfigurovatelnosti (například jsou tam takové perly jako src-nat pouze přes jedinou ip apod.) Taky antispam jsem tam musel vypnout – taky nejde moc konfigurovat. Obecně mi to přijde stejně špatné řešení jako například cyberoam – tak nějak napůl mezi levným řešením a cisco firewally (od PIXu výš, samozřejmě), kde díky implementaci "kde čeho" není uvnitř dořešena spousta věcí. Přiznávám, že v tomto směru dávám přednost mikrotiku, protože je mnohem blíž klasickému ip routeru a díky tomu má mnohem větší možnosti. Navíc díky integrovanému skriptování a celkem slušné databázi skriptů na internetu, lze na mikrotiku vyrobit ledacos. Ano, nemá integrovaný antivirus/antispam, ale to lze řešit na samostatných strojích nebo až na stanicích.No, možná jsem magor já, i když nejsem skalním zastáncem opensource, ale zase nemám rád řešení se silně omezenými možnostmi – podle mých zkušenností si totiž klienti až příliš často rozmyslí, že by potřebovali – tu rezervní konektivitu, tu openvpn, tu l2tp a teď už ne… teď je trápí portskeny, teď ddosy, teď k nim někdo spamuje…. tohle všechno jsou věci, které na zařízeních typu fortinet nebo cyberoam nelze řešit hned, kolikrát vůbec (maximálně zapnout nějakou volbu a doufat, že to zabere a ono ne) – zatímco na mikrotiku tohle zařídím kdy potřebuji – navíc mohu nastavit protokolování toho co chci, a tehdy kdy chci a to rádoby-firewally (fortinet/cyberoam) taky neumí….

 10. Jirka 1.9.2009 / 12.35

  Anthony: Ono taky FG60B je SOHO řešení, zatímco FG200A, kterou mám nasazenou já už patří do Enterprise. A myslím, že v tom bude značný rozdíl 🙂

 11. Anthony 2.9.2009 / 1.24

  Když jsem zjistil, že cyberoamy řady enterprise mají stejný firmware (se stejnými chybami a nelogičnostmi) jako sbs class tak mám k těmto řešením přímo odpor… 🙂

 12. Jan 6.9.2009 / 21.35

  Hej a dovolil jsem Ti zveřejnit můj názor na Nortel? 😀 jinak ale za tím si stojím…Exchange si nech (já si nechám Zimbru), Fortinet neznám…ale Nortel je prostě konečná…nemá, neumí, zaplať…a je to fakt sračka…která navíc používá open source technologie 😉 (našel jsem v tom PostgreSQL a určitě by se tam našlo ještě něco).Některé běžné (nedoprogramované) součásti Asterisku Nortel nikdy umět nebude nebo to bude za odpovídající nortelcenu v řádu seti tisíc 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s