Ukončete své trápení, opusťte email na seznamu

Elektronická pošta je stále jednou z nejpopulárnějších služeb na internetu. Její význam pořád stoupá. O to víc mě zaráží počet “masochistů” využívajících primitivní a nespolehlivé služby seznamu, atlasu (zvláště po převzetí od CH) a centra.

Jeden z posledních incidentů se odehrál na přelomu dubna a května, kdy se minimálně stovky uživatelů nemohli dostat do své pošty. Seznamu tehdy selhal server, starající se o přihlášení, a byl pro jisté části internetu nedostupný. Co se vlastně stalo můžeme jen spekulovat. Žádná omluva, tisková zpráva či jen vyjádření nebylo vydáno. Místo toho jen došlo k odmazání příspěvků na diskusní stránce emailu.cz na lidé, které upozorňovaly, že něco není v pořádku.

Sám nedokážu pochopit, proč lidé stále používají tyto hloupé a nespolehlivé služby s dřevitým ovládáním. Proč, když dnes mohou mít velice nadstandardní schránku u Google, nebo Microsoftu? Proč volit trabant, když mohu mít Ferrari mezi veřejnými poštovními servery?

Windows Live Mail nabízí spolehlivý přístup k poště, emailovou schránku neomezené velikosti, rychlé a přehledné rozhraní pro práci s poštou, přístup k poště jak přes wap, tak nativně přes integrovaného klienta ve Windows Mobile. Je pro Vás webové rozhraní překážkou? Windows Live nabízí skvělý a rychlý delta sync pro přístup pomocí aplikace Windows Live Desktop, či Microsoft Office Outlook pro náročné uživatele. Zde dochází k synchronizaci nejen emailů, ale i kalendáře a kontaktů. Žádný zaostalý POP3 přístup jako v případě seznam mailu.

Navíc, jak v případě GMailu, tak Windows Live Hotmail můžete provozovat schránku na vlastní doméně. Tím dostává Váš email zcela nový rozměr!

Je jen na vaše volba, zda půjdete za schránkou 21. století, nebo zůstanete v internetovém pravěku.

Advertisement

19 komentářů: „Ukončete své trápení, opusťte email na seznamu

 1. Unknown 10.5.2009 / 21.37

  Jiříku, to je sice křišťálově čistá myšlenka, ale nevhodně interpretovaná.Za prvé: Neříkej, že jsi nikdy neměl mail těchto pravěkých služeb?Za druhé: Nezapomeň na evoluci, která neproběhne ze dne na den: "Co jste vy, byli jsme i my, co jsme my, budete i vy…"Za třetí: Tím že jsi naznačil, že takový počet "masochistů" je vlastně banda neandrtálců z pravěku, určitě si nepomohl idey mailu 21. století. Naopak, drtivá většina tvrdohlavých neandrtálců bude hledat důvody, proč nemáš pravdu a proč jim pravěk vyhovuje.Nadávat dokola na policii, že vybírá pokuty za rychlou a nebezpečnou jízdu v obcích i mimo ně, je zbabělost, kterou svede každý, nejčastěji ten, koho se to právě týká. Vymyslet způsob, jak bez pokut zachránit tisíce nevinných obětí pitomců za volantem, je čin hodný hrdiny. Hrdiny 21. století.Za čtvrté: Nebuď zbabělec. Buď hrdina 21. století. Napiš svojí myšlenku znova a lépe. Například "Jak bezpečně, kontinuálně a jednoduše přejít od mailu XYZ@seznam.cz ke schránce XYZ@hotmail.com"…

 2. Jiří 10.5.2009 / 21.55

  BTW email od seznamu nabízí právě to základní, co mnoha uživatelům, koukajíc se jednou za den, jestli jim nepřišel email, stačí.

 3. Doom 10.5.2009 / 22.06

  např. doom se klidně hlásí k lidem používajícím hloupé služby. mám mail jak na seznamu, tak i na live a asi jsem úplně blbej, protože mezi seznamem a live moc rozdílů nevidím :-)mmch, zdá se mi to a nebo stále víc píšeš stylem Radka Hulána?

 4. Štěpán 11.5.2009 / 0.51

  Mě se článek líbí. Naprosto s tím vlastně souhlasím. Tedy právě s tou větou: "Proč volit trabant, když mohu mít Ferrari mezi veřejnými poštovními servery?"V tomto ohledu jsem evangelista. Snažím se lidi informovat o tom, kam běhat za lepší technologií a za lepším mailem. Sám používám právě Live na vlastní doméně 😉

 5. Jiří 11.5.2009 / 9.33

  Nic proti, ale v tom případě je právě gmail lepší jak live. Live se sice snaží stylem "vše v jednom" – pod jedním účtem mít všechny služby, ale gmail není o nic pozadu. A pokud jde o uživatelské rozhraní, Live silně zaostává, ale to připisuji vcelku nové službě. Ještě s tím nemá zkušenosti, ale doufám, že se to brzy změní. Jakmile Live ukážu někomu novému, neví co má dělat, jak to ovládat apod. Mě to také trvalo, avšak jak jsem jej používal častěji, tak bariéry zmizeli. PS: Také se mi zdá, že to tady více zhulánovatělo….stejně jako u Štěpána 😉 (nic proti)

 6. Vladimír 11.5.2009 / 10.09

  mam mail jak na atlasu, tak na seznamu – je to vyborne odkladiste spamu 😉 na dulezity veci pouzivam firemni mail…

 7. Petr 11.5.2009 / 12.21

  BFU nebudou přecházet jen proto, že je to rychlejší, spolehlivější a zdarma. BFU se tam budou držet, protože Franta Vomáčka od naproti tam má e-mail taky. (stručně řečeno)

 8. Jirka 11.5.2009 / 13.56

  JE: Nesouhlasím. Webové rozhraní má google fajné, nicméně chybí mu propojení s desktopem. Ano nabízí pop3/imap4, nicméně oba tyto protokoly jsou pomalé a primitivní. Žádná synchronizace kalendáře, kontaktů, žádné propojení s mobilním zařízením. V tom je Microsoft mílové kroky vzdálen.

 9. Amiga 11.5.2009 / 14.21

  Já používám inbox.com a přijde mi skvělý! Jediný nedostatek oproti Microsoftu, který inbox.com má, je, že nemá sdílený kalendář, což mě štve, ale jinak nabízí opravdový komfort jako Microsoft (bohužel jen s 2GB paměti pro lidi mimo USA, ale to stejně málokdo podle mě běžně zaplní).

 10. Jiří 11.5.2009 / 18.39

  JP: No počkat…já od seznamu odešel právě kvůli tomu že nabízel pouze pop3

 11. Jirka 11.5.2009 / 18.57

  Co má tedy GMail víc? Pouze pomalý imap 🙂 Každopádně i to je pokrok narozdíl od seznamu 😉

 12. Dusan 11.5.2009 / 20.41

  V určitých věcech s Jiříkem souhlasím, sám používám Live Mail na vlastní doméně a nemohu si služby vynachválit. Vlastně díky němu mi pošta prvně v životě šlape, protože mě to všechno vysvětlil. Email na seznamu používám už jen z historických důvodů. Pravda je v tom že MS je v těchto záležitostech opravdu velký kus vpředu… a jen tak dál.

 13. Jiří 12.5.2009 / 9.09

  OK. Popravdě, koukám, že všichni máme ještě email u seznamu. Třeba já, abych se mohl přihlásit na spolužáky, a abych si jednou za čas pročetl spamy.

 14. Jirka 12.5.2009 / 9.21

  JE: Ale na to si tam nemusíš zakládat mail, pouze seznam účet (což ale nemusí být email). Navíc nově se lze přihlašovat i přes Open ID, takže ani ten seznam účet nepotřebuješ 🙂

 15. Jan 12.5.2009 / 15.00

  Co je sakra na imapu pomalýho? Jinak v principu se Live ani GMail od jiných freemailů neliší…pořád to je zadarmo hostovaný aneb z principu nedůvěryhodný a nespolehlivý řešení; může jim rupnout v bedně stejně jako komukoliv jinýmu.

 16. Jiří 12.5.2009 / 18.41

  JH: Taky faktJP: Chtěl jsem tím říct, že dneska jej používám už jen na přihlašování na spolužáky. Email tam mám, protože jsem kdysi dávno, když jsem se rozhodoval mezi Centrem, Atlasem a Seznamem. Teď nebudu rušit email abych si založit jenom Seznam email 🙂

 17. michal 30.6.2009 / 18.39

  ad live mail na vlastní doméně. zkoušel jsem si to zprovoznit a nějak jsem nepochopil jak vytvářet nové účty? když založím nový účet na takové doméně tak mi to nenabídne žádné přístupové údaje pro uživatele. jak pak takovou službu mám používat když to nejde? nebo jsem něco přehlédl?

 18. Jirka 20.7.2009 / 22.15

  Ale kdepak 🙂 Opravdu to funguje dobře. Pokud se ti stále nedaří, písni mi na messíka, nějak to spolu pořešíme 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s