Jak na přesun cestovních profilů. A nejen jich :)

Cestovní profily. Velice užitečná věc, pokud se vaši uživatelé často pohybují mezi různými počítači. Navíc, pokud svá data ukládají kam mají, při případné havárii disku je kam “sáhnout”.

Cestovní profil je tedy uložen na serveru a při přihlášení/odhlášení uživatele je aktualizován. Jako správci se ale můžeme setkat s jedním problémem. Abych byl přesný, tak vlastností.

Vlastníkem objektu profilu je uživatel. A Vy, ani s právy administrátora nemáte právo k němu přistupovat. Ano, můžete převzít vlastnictví, nicméně tímto krokem spíš zvýšíte pravděpodobnost, že profil rozbijete. Jak tedy dělat úpravy, jako třeba překopírování na jiný disk či podobně?

Při zavádění profilů je vhodné do nich povolit přístup i administrátorům. To se nastavuje ve skupinových politikách.

Konfigurace počítačeŠablony pro správuSystémProfily uživatelů a následně povolte zásadu Přidat skupinu Administrators do profilů cestovních uživatelů.

Jenže! Toto nastavení se aplikuje až na nově vytvořené profily. Co s těmi stávajícími?

http://cid-759a2e0fd3bd689f.skydrive.live.com/embedrowdetail.aspx/Public/Sklad/sysrun.zipŘešení je jednoduché! Kromě uživatele má k němu také plný přístup “system”. Zde se mi velice osvědčila utilitka SysRun, která, jak název napovídá, spustí vybranou aplikaci pod právy systému. V mém případě to byl microsoftí program robocopy, nicméně lze použít jakýkoliv file manager, který zachovává NTFS práva.

Advertisement

5 komentářů: „Jak na přesun cestovních profilů. A nejen jich :)

 1. Vladimír 1.5.2009 / 20.35

  šikovné…to vypadá, že se někdo jako admin při přesouvání profilu zasekl na právech a pak našel "sysrun" 🙂

 2. Jirka 1.5.2009 / 22.54

  VL: Úplně jsi to uhádl 🙂 A protože google na tohle nenašel žádne rozumné řešení, musel jsem o tom napsat sám 🙂

 3. Josef 18.8.2015 / 17.31

  Ahoj Jirko.
  Já mám kapku jiný problém, ale související.
  Migruju cestovní profily z W2003srv na w2008R2 server, tím, že v uživatelských účtech zadám do profilu cestu na nové umístění. U stávajících účtů se profil nevytvoří, u nových ano. Jak na to? Poradíš prosím? Díky Josef

  • Jirka Prášek 19.8.2015 / 8.27

   A to je kopírujete, nebo jen změníte cestu a necháte je vytvořit znovu? Co je odebrat, použít a pastnout tam cestu znovu?

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s