Google: Megavýpadek!

Uživatelské služby Google, které vyžadují přihlášení, postihl předevčírem monstrozní výpadek. Google totiž několik hodin nefungovalo ověřování uživatelů. Uživatelé se tedy nemohly dostat např. ke své poště na službě GMail. Účet služeb Google ale není jen Google Mail. Je to i picassa a nebo kancelářský balík Google Docs. A to je velice nebezpečné!

Přiznávám, výpadky se mohou stát i těm nejlepším, nicméně výpadek u Google má mnohem větší důsledky. Je to myšlení o firemním nasazení Google apps.

Osobně si myslím, že sebemenší webovská aplikace nikdy(!) nedokáže svojí ergonomií a rychlostí nahradit klasický desktopový produkt. Nehledě na to, že totálně hostovaná řešení opravdu nepatří do firemní scény, jako kritická aplikace.

V případě výpadku Google se totiž vaši zaměstnanci nedostanou na firemní portál, do emailové schránky nebo kontaktů na partnery (v případě užití desktopových aplikací by došlo alespoň k nějakému zacachování, to zde nehrozí). Nemohou pokračovat ve vytváření dokumentů, natož tvořit jakoukoliv kolaboraci mezi ostatními kolegy. Jsou zkrátka úplně odříznutí! Váš byznis stojí. A to stojí nemalé peníze.

V tomto případě já říkám NE hostovaným kritickým aplikacím. Něco jiného je např. takto vyřešené dnes umírající faxové řešení, či odesílání textových zpráv. Elektronická pošta, kontakty a kancelářský software by však měly být prioritně zcela jinde!

Advertisement

5 komentářů: „Google: Megavýpadek!

 1. Unknown 13.8.2008 / 20.53

  Jiříku, ačkoliv neDiplomovaný, přesto Specialista určitě!
  Ing. Ivan Hrozný Vysoký Manažer Institutu Zla, by měl radost z Tvého "Dynamického" růstu v IT, ale především ve vědách Podnikově Ideologických (něco jako Marxismus-Leninismus, akorát všechno úplně naopak)

 2. Martin 13.8.2008 / 21.49

  Mohu vědět, proč je to "velice nebezpečné!"? Nemilé, ano. Obtěžující rovněž. Drahé, budiž. Ale co je na tom nebezpečného?

 3. Jirka 13.8.2008 / 21.52

  DeedX: Je to nebezpečné, protože to může silně ohrozit tvůj byznis!

 4. Kodl 13.8.2008 / 22.08

  Jojo, jakmile výpadek postihne Google, je to nebezpečné. Když to postihne Microsoft, je to jedno, protože Microsoft je dokonalý 😀
  Co firmy, které mají hostovaný mail na Custom Domains v kombinaci s nefunkčním Outlook Connectorem? 😉

 5. Jirka 13.8.2008 / 22.16

  Kodl: Nebezpečné je to jak v případě Custom Domains, tak v řešení Google Apps. Microsoft však tuto službu neprezentuje (narozdíl od Google) jako řešení pro firmy.
  Co se týká meho problému, já jsem se do pošty dostal přes web. To u google není možné.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s