Do prohlížeče patří WEB, aplikace nikoliv

Sleduji tento nebezpečný trend již několik let. Vývojáři se v polsední době pravděpodobně zbláznili. Jinak si nedovedu vysvětlit jejich uvažování, že nejlepším frameworkem pro jejich aplikaci bude HTML (případně trošku skriptů k tomu). Tento trend je opravdu nebezpečný. Přijde mi "proti přírodě".

Webový prohlížeč beru jen(!) jako nástroj, pro prohlížení webu. Nástroj k získávání informací. V žádném případě to není (a nikdy nebude) nástroj k vytváření hodnot. Nedovedu si představit, že bych někdy dokázal přijmout (sebelepší) webovou aplikaci, jako náhradu za desktop.

Je pro mě nepředstavitelné upravovat fotky, používat pokročilé emailové funkce (ukažte mi jakoukoliv online náhratu, která nahradí MS Outlook), či vytvářet dokumenty nebo tabulky v prohlížeči.

I nejlepší aplikace pro web je oproti specializovanému desktopu vyloženě pomalá, omezující a neergonomická! Při jejich využívání moje pracovní výkonnost klesá na naprosté minimum. Aplikace jde jen opravdu málo customizovat. Je to svazující a flustrující. A výsledek z práce se pak ani trošku neblíží požadované představě.

Uživatel, který tvrdí opak je dle mého názoru naprostý idiot, kterému absolutně nic neříká ergonomie práce, nebo nedokázal pochopit ovládání geniálních profesionálnách aplikací jako je třeba rodina Office, Windows Live Messenger, nebo klidně i Adobe Photoshop.

Online aplikace jsou mor. Kvalitní webové zpracování (jako například OWA pro MS Exchange) beru jen jako přidanou hodnotu produktu, nikoliv základ pro ovládání. O to je smutnější, že počet imbecilů, prosazující čistě webovou cestu stále roste.

Advertisement

1 komentář: „Do prohlížeče patří WEB, aplikace nikoliv

  1. Dusan 23.7.2008 / 9.18

    No, já bych viděl viužití webových služeb jako náhrady ke tlustým klientům, v horizontu nekolika příštích let… Co když třeba MS Office 2020 (je to jen vize) bude třeba formou Online aplikace… Kterou si pronajmeme na měsíc za nějaký ten mrzký poplatek… TO je asi tak jedinné plus… to omezeni počítačové kriminality… Vývoj software dá hodně práce, stojí obrovské množství finančních prostředků. Co se týče tvého názoru, plně s ním souhlasím, ale pouze v této době, za pár měsíců, či let může být situace zcela jiná. Beru jako pravdu, že aplikace pro personální spracování dat (Email-Korespondence, IM Messaging, Grafické editory, vývojářské nástroje) budou vždy lepší přímo na localhostu, než na serveru kdesi v tramtárii. Rovněž mě prudí dnešní přeajaxované weby napsané v jazyce LOADING…  Kua Jiříku píchl jsi do vosího hnízda.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s