Další šikana od ICQ?

AOL/ICQ opět pokračuje v tažení, proti uživatelům nesprávných klientů. Před několika dny se různým uživatelům v aplikaci QIP začal objevovat nový kontakt. Kontak, který byl proti vůli uživatelů přidán provozovatelem. Hlásí se jako "ICQ System" a jeho UIN je 12-111. Smazat nelze, objeví se znovu.

Občas se objeví online, většinu času však tráví odpojen. Co to znamená opravdu netuším. Na oficiálním helpu služby je k problematice stručné vyjádření:

As part of the process of upgrading ICQ users to our newest, most advanced version, ICQ6, we have added a new user name to your contact list “ICQ System“. The newly added user is intended to improve ICQ’s line of communication with our users and assure you continue to enjoy talking to everybody, everywhere.

Každopádně některé uživatele již kontaktoval se sdělením o výhodách legálního klienta v podobě ICQ6. Tento krok by mohl souviset s plánovaným odstavením uživatelů stále používaného ICQ 5.1, ke kterému by mělo dojít během několika málo týdnů. Jaký bude postup v boji proti nelegálním klientům zatím není známo.

Pokud se však chcete vyhnout problémům, doporučuji přejít na vysoce kvalitní Windows Live Messenger, se kterým získáte spolehlivou a vyspělou instantní služby s podporou audia, videa, sdílení složek, hraní her, nebo spolehlivého přenosu souborů.

Advertisement

5 komentářů: „Další šikana od ICQ?

 1. Unknown 24.6.2008 / 21.27

  Kéž by AOL úplně odřízli neoficiální klienty. Lidi by si pak rozmysleli používání téhle mizerné služby.Možná někdo bude říkat, že kážu vodu a piji víno, ale já ICQ používám jenom z nutnosti a ty nejdůležitější kontakty (rodina, nejbližší přátelé) jsem donutil WLM alespoň zkusit 🙂

 2. Jan 24.6.2008 / 22.02

  Jirko, naprosto s tebou souhlasím. Mě na ICQ nejvíce baví takovéty řetězové zprávy typu: "Od x.x.2008 bude ICQ placené, pošli tuto zprvu 8 lidem a pak zmáčkni Fx a tvá kytička bude modrá." (Ještě že se na ICQ připojuji přes meebo.com :D). Většinou odpověď má zní: "Tak proč nepoužíváš WLM, který vždy byl a bude free?" ;).

 3. Dusan 25.6.2008 / 0.12

  Lidi víte co je problém? Že stejně tak jako u aut vyhrává vzhled aplikace, kam se třeba hrabe jak ICQ 5.1 , 6 nebo WLM na pořádně vytuněnou Mirandu se všema vymoženostma jako jsou přepovědi počasí, nebo televzní program… Tomu se prostě nedá čelit 😀

 4. Unknown 25.6.2008 / 15.55

  Ona je Dušane otázka, zda někdo, kdo má takhle vytuněnou mirandu, potřebuje vědět co jde právě v TV, když se stejně na Tv dívat nebude, protože je pro něj "pohodlnější" si daný film "stáhnout" a pustit o dva dny později co ho dávají na Nově (víš kam tím narážím že? 🙂 ). Ono je otázkou, zda potřebuje  někdo takový vědět, kolik je venku stupňů, když stejně celý den prosedí u PC. To nám za chvilku ještě napíšeš, že máš Mirandu vytuněnou tak, že ti ukazuje co nového na CzeComp a nebo výhodnou koupi na Aukru… jinými slovy… Každý nepotřebuje si zasírát "QIP" něčím, co najde na WWW, pokud ho to vůbec zajímá. (Že mám pravdu Jiříku?)
   

  A co se týče vymícení ICQ a hromadnému (většinovému) přechodu na VLM… To se asi stane, až přejde k VLM i poslední „žádaná LAMA“, jelikož není lama jako lama… některé lamičky mají 10 „P“. Pěkná Plavovláska, Perfektní Postava, Pevná Prsa, Precizní Půlky, Pořád Panna…
  A kuli takovým, nám jistě stále stojí za to podporovat všechny ty ICQ…
  Ale možná jednou přijde den a my s ICQ zúčtujem… Ale to asi až přijde nějaký vysoký pan manager se svojí novou marketingovou politikou, kdy dokáže i té poslední lamičce s 10 „P“, že VLM je správná volba. Až přijde den, kdy se například na Seznamu bude nabízet VLM podobně jako ICQ6 na Atlasu, bude situace už jiná…
  Už nás nebude nikdo jen tak šikanovat…

 5. Petr 28.6.2008 / 23.14

  To jsem rád, že jste to tu krásně shrnuli i beze mne 🙂
  Přesně tak, dokud mám 100 % klientů na ICQ nebudu na WLM, protože kdybych byl, oni si najdou jiného na ICQ a já bych ani neměl na to zaplatit net abych mohl mít na WLM zeleného panáčka.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s