Třetí verze internerové hlouposti je venku

Po třech letech vývoje a mnoha odkladech dospěl (pokud lze tomu tak říkat) internetový prohlížeč Mozilla Firefox do stádia třetí verze. Jeho celosvětový podíl (zvlášť v internetově zaostalé Evropě) neustále roste. Nechápu to. Jak se může rozrůstat share něčeho, co je postavenou jen a pouze na FUD (Fear, Uncertainty and Doubt) marketingu?

Přitom tu máme dnes skvělý Internet Explorer 7.0 a čerstvou Operu 9.5 postavená na novém jádře Kestrel. Oba zmíněné prohlížeče jsou na opravdu špičkové úrovni, narozdíl od absolutně zaostalého Mozilla Firefox. Oni však nešíří strach, nejistotu a pochybnosti jako jejich "svobodný" kolega.

Mozilla Firefox používá kopici mýtů, díky kterým se snaží dotáhnout na konkurenci. Jednou z nich je neustále opakovaná výhoda prohlížení v panelech a blokování vyskakujících oken. Ale prosím vás. Konkurence již má tuto funkcionalitu dávno. Inovativní opera dokonce již mnoho let.

Stejné je to i s bezpečností. A server secunia to potvrzuje. První verze FF byly děravější, než i tehdy zastaralý Internet Explorer 6. Děravý firefox rozhodně nepovažuji za bezpečnostní standard. Absence podpory Active-X prvků nepovažuji za zlepšení bezpečnosti, ale za naprostou imbecilitu a omezení v rozvoji webu!

Dalším oblíbeným bludem je poukazování na rychlost "browsení". Firefox 2.x byl ve většině měření předehnán i beta verzí (!) IE7. Třetí verze rychlost mírně zlepšuje, nicméně pokud je rychlost prioritní, proč nemáte dávno Operu?

Co tedy Mozilla Firefox je? Nevím, vím však co FF není. Rychlým, bezpečným, stabilním a nenáročným prohlížečem pro efektivní práci. Důvody pro jeho používání mají snad jen hovada spamující diskuze ve stylu "Microsoft is evil!", nebo idioti s inteligencí houpajícího koně, pro které je ergonomické ovládání futuristické Opery absolutně nepochopitelnou záležitostí.

Advertisement

3 komentáře: „Třetí verze internerové hlouposti je venku

  1. Unknown 18.6.2008 / 17.08

    Správně, Firefox stojí za houby. Když uživatel nechce používat IE7 + Pro, má tu Operu, která ne každému vyhovuje – ale když proniknete do všech tajů Opery, jedná se o mocný nástroj pro prohlížení internetu 🙂

  2. Unknown 18.6.2008 / 17.09

    A dokonce v Opeře 9.50 funguje korektně (narozdíl od dalších webů) i spaces.live.com 🙂

  3. Petr 18.6.2008 / 22.53

    Nebudu se tu hádat o nějakém zpátečnickém/pokrokovým (doplňte si sami) myšlením Kodla a e-Jirky snad jen ať žijí tyto Flamy až na dosmrti… Připomělo mi to něco z AFOLS – Hrady! Star Wars! City! No prostě tak.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s