Atlas, centrum, odpojeni a článek na lupě

Akvizice atlasu centrem (pokud tomu tak lze říkat) v poslední době hýbe českým internetem. Aby ne, když dva přímí konkurenti, kteří sli proti sobě, se spojují v jeden společný podnik. A bolí to. Odlišné technologie, odlišná firemní kultura, to vše přináší nástup centrum.cz holdingu do atlasu. V pátek o tom vyšel pěkný článek na lupě. Není o atlasu, centru a warburgu. Je o akvizicích. Místo zmíněných firem si lze dosadit cokoliv.

Atlas.cz (jak už jsem několikrát psal – třeba tady a tady) mám rád. Je to pro mě takový "lovemark" mezi českými internetovými portály. A podle všeho jeho zaměstnanci byli hodně dobrá parta. Proto úplně chápu skupinu odpojeni. Rozhodně je (narozdíl od diskutujících na různých forech) neodsuzuji. Fandím jim!

Nyní by mě ale velice zajímalo, jaká bude další strategie slučování, jak dopadne sjednocení technologií, služeb. Centrum slibuje zachování obou značek. Nevěřím tomu. Již v tuto dobu (bohužel) považuji atlas ze mrtvý portál, mrtvý brand. A je jen otázkou času, kdy úplně zmizí. Je mi to líto jak z důvodu mojí obliby atlasu, tak z důvodu oslabení konkurenčního boje. Ačkoliv stále zapomínám, že google je blíž, než jen za humny.

Opravdu nyní čekám, jak celé spojení dopadne. Jak centrum zvládne komunikaci se zaměstnanci, partnery i návštěvníky portálů. Že by lokální ukázka, co se bude dít v globálním měřítku po případném přebrání Yahoo! Microsoftem?

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s