Windows Live Calendar

Největším neduhem nového Windows Live Hotmailu byla jistě absence kvalitního kalendáře. Google má velice kvalitní ajaxový google calendar, v hotmailu ale byla pouze několik let stará verze původní aplikace. Oblíbenost diářové aplikace u google donutila i Microsoft něco dělat.

Na světě je veřejná beta kalendáře. Pokud budete mít štěstí, najdete ho na adrese calendar.live.com. Pokud štěstí mít nebudete, přesměruje se to zpět do staré verze. Jen dodávám, že je třeba plnohodnotné Live ID s hotmailem.

Rozhraní je plně ajaxové, velmi intuitivní, rychlé a příjemné. Kalendářů si můžete založit víc, jejich sdílení je samozřejmostí. Akce je možné připomenout klasicky přes služby Windows Live Alerts – mailem, pomocí zprávy do messengeru. Zaslání textovky na mobil, jako to umí googlí kalendrář bohužel aktuálně není v česku podporováno. Události je samozřejmě možné vytisknout.

Jedná se samozřejmě o betu, takže služba má ještě stále mouchy (zvláště s rendrováním javascriptu a překrýváním prvků), nicméně myslím že google calendar má na světa rovnoceného soupeře.

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s