WinAmp 5.5 je venku

Nullsoft vypustil do světa novou větší verzi svého hudebního multimediálního přehrávače WinAmp. A plně dokazuje, že za ním stojí gigant AOL, kterému se prostě nedaří udělat pořádný kus software. ICQ nebo netscape je toho důkazem.

WinAmp jsem používal rád. První setkání s ním bylo někdy v počátcích dvojkové verze. Tento kousek softwaru jsem si musel zamylovat. Malý, intuitivní a nenároční prográmek uměl přešně to, na co byl vytvořen – přehrávání hudebních souborů. Ideální kus software, který nezabíral žádnou plochu navíc, člověk si nastavil Alway on top a uklidil ho někam do rohu obrazovky.

V březnu 1999 koupila tvůrce winampu AOL za $80 milionů. Z kvalitního programu se začalo stávat něco, na co nebyl koncipován. Na univerzální přehrávač médií. Ostatněm pokouší se o to do dnes a video stálě nějak (pořádně) neumí 🙂 A s tím se blíží o poslední použitelná verze – WinAmp 2.91.

http://cid-759a2e0fd3bd689f.skydrive.live.com/embedgrid.aspx/Public/Sklad/Winamp3_Classified.wszTen byl paralelně vytvářen s novou vývojovou verzí Winamp3, kterou logicky uživatelé vůbec nepřijali. Kód byl kompletně přepsaný, neoptimalizový, nehorázný žrout paměti a CPU. O častém vytuhávání netřeba mluvit. Jediné co se mi na trojkové verzi líbilo byl její skin. Ten jsem používal jak v dvojkové řadě, tak občas v následující "pětce". Pětka byla vypuštěna v prosinci 2003. Krok vpřed to jistě byl, ale v žádném případě se již neopakoval konfort a rychlost dvojkové verze (dnes již dost nepoužitelné).

Poslední velký přírůstek je verze 5.5. Standardní layout velký jaxvině(tm), pomalé reakce, nepřehledné ovládání, hloupá media knihovna. Děkuji, ne. V lednu 2003 totiž vyšel Windows Media Player 9 series, který byl velmi podařená aplikace. S její pomocí jsem opustil dosluhující WinAmp 2.91 a přešel na mnohem kvalitnější software. Současná verze WMP 11 to jasně dokazuje.

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s