Jak nasdílet (nejen) soukromé fotografie v pěti krocích

Velice častá situace. Máte několik fotografií (nebo jiných dat), se kterými se chcete podělit se svými přáteli, kamarády. Rozhodně je však nechcete prezentovat veřejně. Co s tím? V dobách mnohopixelových fotoaparátů email nepřichází v úvahu a ne všichni mají účet na Facebooku, Google, či Windows Live na poslání přes messenger. Microsoft nabízí velice sympatické řešení v jejích službě Windows Live SkyDrive.

Windows Live Skydrive je 25 GB Online uložiště zdarma(!), ve kterém můžete ukládat a sdílet jakékoliv soubory. V případě dokumentů MS Office je zde můžete i snadno editovat otevření v MS Office a nebo přes webového klienta.

Postup, jak na to

 1. Přejděte na stránku skydrive.live.com a přihlaste se svým Windows Live ID účtem. Pokud ho nemáte, použijte tlačítko “Zaregistrovat se”.
 2. Z nabídky “Nový” vyberte položku “Složka”.
  2
 3. Zadejte název sdílené složky a rozklikněte políčko “změnit” v kolonce “Sdílet s”. Jezdcem změňte oprávnění na úroveň “”. Pokračujte stiskem tlačítka “Další”.
  3
  Nyní můžete nahrát svá data pouhým přetažením do okna, nebo vybrat po kliknutí “vyberte dokumenty v počítači.” Pokračujte tlačítkem “Pokračovat”.
 4. V menu klikněte na “Sdílet” a vyberte “Získat odkaz”.
  4
 5. Nyní klikněte na tlačítko “Vytvořit odkaz”. Ten následně vykopírujte a můžete poslat neomezenému počtu kamarádu, aniž by službu Windows Live používali.
  5
Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s