Televizní trh chudne. J&T zavírá Z1

200px-Z1_logo_svgJen několik málo okamžiků nás dělí od konce (subjektivně) nejlepší televizní stanice v českém éteru. Od konce jediného kanálu, kvůli kterému bych si snad i pořídil TV přijímač.

Pamatuju se, jak jsem před dvěma lety, v červnu 2008, sledoval první vysílání této stanice. A jak tehdejší ředitel Martin Mrnka v přímých vstupech ze startovacího galavečera připíjel televizi na úspěch.

Úspěch se však nedostavil. Mrnka byl odvolán a na jeho místo nastoupil krizový manažer Zdeněk Šámal. Ten zastavil obecné zpravodajství, snížil náklady a televizi začal orientovat na byznys. A na úžasné dokumenty.

Zpravodajství televize Z1 bylo vždy dělané tak nějak jinak, lépe. Vždy přednost dostala změna na akciových trzích či fúze korporací, než ztracená Anička (přiznejme si, zajímá dnes ještě někoho?).

Co vlastně položilo Z1, o tom můžeme jen spekulovat.

 1. ČT24

  Stanice financovaná státem hned v úvodu rozválcovala Z1 v kontinuálním všeobecném zpravodajství. Není to chybou Z1. Je to masivními finančními prostředky, které televize veřejné služby má na svůj provoz. Rozdíl se zkrátka musel projevit

 2. Finanční krize

  Nepředpokládá se, že J&T budovali zpravodajskou stanici za účelem obrovských příjmů. Jejich snahou bylo držet televizi ve vyrovnaném, či lehce deficitním rozpočtu. Předpokládám, že důvodem budování stanice byl “vyšší zájem”, tedy médium přes které budou moci ovlivňovat ostatní ve svůj prospěch. Bohužel i pro skupinu, jakou J&T je byl v souvislosti s poklesem příjmů provoz drahý a navíc díky sledovanosti pod 1% neměl kýžený efekt.

 3. Česká idiocie

  Průměrného idiota (diváka českých televizních stanic) prostě program Z1 nezajímal. Ten potřebuje své ordinace, ulice, superstar a podobný odpad. A hlavně zpravodajství. Zpravodajství které je emotivní a které útočí na základní lidské pudy. To Z1 na rozdíl od Novy nabídnout nedokázala.

První česká nezávislá televizní stanice Z1
1. června 2008 – 24. ledna 2011

Advertisement

4 komentáře: „Televizní trh chudne. J&T zavírá Z1

 1. pavel 25.1.2011 / 0.17

  Lépe bych to nenapsal.

  • Z1 12.2.2011 / 10.01

   Rozhodně souhlasím se vším, co je o Z1 napsáno. Jsem, bohužel, denně obklopován lidmi, kteří čučí na komerční teleize a konzumují pokleslou zábavu. V době reklam přepínají na jiné komerční tv, aby nemuseli koukat na reklamy, odkud je za chvíli opět vypudí komerčí reklama. A tak se sledování normálního TV programu podobá stroboskopu na diskotékách.

 2. Z1 a názor 2.8.2011 / 13.38

  původně jsem si myslel že jste inteligentní člověk ze stejného oboru a okruhu zájmů.. Nicméně jste jen arogantní imbecil a přeji Vám aby jste zažil nějakou obdobnou hrůzu jako rodina Aničky…. Většího dementa jsem opravdu nepoznal… Nicméně ono se Vám to vrátí až budete mít vlastní děti, nebo se budete o někoho bát… a ne jen mít starost o strukturu registrů a Vašeho několika jádrového kamaráda….. Zklamal jste mne..

  • e-Jirka 2.8.2011 / 13.43

   Děkuji za názor. Jen škoda, že jste se nenašel odvahu se podepsat.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s