Otoman.cz a migrace emailových služeb

Odstávka mailových služeb vedených u domén na službě Otoman.cz je plánována od pátku 27. 11. od 20:00 do pondělí 30. 11. do 04:00. Žádáme všechny klienty, aby v této době nepracovali s mailovými schránkami a zprávami, vyhnou se tak komplikacím po obnově služeb. (…) Po zprovoznění služeb v pondělí 30. 11. si prosím zkontrolujte všechny své emailové schránky a jejich funkčnost. V případě jakékoliv chyba se prosím obracejte na Fórum podpory http://forum.otoman.cz/. Načítání schránky přes webové rozhraní (webmail.otoman.cz) po prvním přihlášení může trvat o něco déle v závislosti na velikosti schránky a to až v řádech minut.

Tolik řekne tiskový zpráva. Webový hosting Otoman.cz, patřící do stáje společnosti Miton (ostatně, jako doménový registrátor Kvapem) tento víkend migruje poštu svých uživatelů na nový emailový server. Na tom by nebylo nic špatného, kdyby odstávka, kdy nejsou doručovány zprávy a není možné pracovat s poštou netrvala tři dny!

Tento přístup mi přijde extrémně neprofesionální. Přitom otoman obsluhuje pouze setinu mailboxů, oproti hráčům typu Seznam, Centrum či Yahoo, nebo Microsoft. Navíc kvalita této služby je (alespoň v době mého hostování byla) opravdu ubohá.

Miton zkrátka tuto migraci již dopředu nezvládl. Jak jsou na tom ostatní? Uvidíme za nějaký čas, až atlas mail bude migrován na novou platformu (typuji, že do řešení Centra).

Hostujete svou prezentaci na serverech Mitonu? Popřemýšlejte, zda není důvod přejít ke konkurenci. I za pár korun si zasloužíte profesionální služby!

Advertisement

3 komentáře: „Otoman.cz a migrace emailových služeb

  1. Jan 28.11.2009 / 20.51

    V Horní Polomi už si dávno posílají e-maily, zatímco v Dolní Polomi Miton stále migruje poštovní server…

  2. Jan 28.11.2009 / 20.53

    Jinak hostovat cokoliv u Mitonu může VŘELE nedoporučit…zejména co se týče bezpečnosti 😉

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s