Facebook pod útokem

Kdykoliv se na internetu objeví služba, která se stane populární pro masy, vše vede k jedinému. A nevědomost Běžných Frantů Uživatelů jen situaci přikrmí. Co nám vznikne? Ideální prostředí pro hoax!

Co vlastně hoax je? Wikipedia tento “vir na lidský pohon” definuje následovně:

Hoax (anglické slovo hoax označuje podvod, mystifikaci či žert) je nevyžádaná e-mailová, Jabber nebo ICQ zpráva, která uživatele varuje před nějakým virem, prosí o pomoc, informuje o nebezpečí, snaží se ho pobavit apod. Hoax většinou obsahuje i výzvu žádající další rozeslání hoaxu mezi přátele, příp. na co největší množství dalších adres, proto se někdy označuje také jako řetězový e-mail.

Největší nebezpečí hoaxu spočívá v

 • Obtěžování uživatelů – z vlastní zkušenosti, pokud vám přijde každý den několik naprosto stejných “kravin”, nejen že Vás to naštve, ale navíc jejich mazání zabírá zbytečně mnoho času
 • Zbytečné zatěžování provozních serverů – ač je to s podivem, tento problém opravdu je. Při objemu těchto “fake zpráv” je každý provozoval pocítí. A to nese další zbytečné investice do hardware a energií.

V posledních měsících velice vzrostla popularita komunitního serveru Facebook. A protože se zvýšením popularity přichází i zvětšující se procento idiotů, mezi uživateli máme tu i hoax.

Zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg píše, že se prý Facebook stal velmi populárním mezii lidmi a lidé si stěžují, že je pomalý. Důvodem je mnoho nových členů a také mnoho neaktivních členů. Tato zpráva bude obíhat, aby se zjistilo, jestli jste aktivní nebo ne. Jestli ano, pošlete tuto zprávu aspoň 15 lidem za pomoci Copy + Paste. Ti, kteří to nepošlou dál během 2 týdnů, budou bez váhání vymazáni, aby se vytvořilo více místa. Pošlete to všem přátelům, aby jste mu ukázali, že jste aktivní a nebudete smazáni.

Proboha lidi, i průměrný šimpanz ví, že tato informace je opravdu silně nereálná. Nebuďte proto idioti. Zprávy nepřeposílejte dál, jen upozorněte odesílatele na jeho velkou chybu. Nejlépe zasláním linku tohoto článku 🙂

Advertisement

12 komentářů: „Facebook pod útokem

 1. Petr 6.9.2009 / 15.25

  Takovéto hlouposti bych ještě možná prominul, problém je, že neustále přibývá i "přátel", kterým mimo slova hoax neříká ani nic slovo bezpečnost (či spíše rozumné uvažování), a tak přibývá nakažených či ukradených účtů, které akorát dále šíří spam či nějaký jiný s prominutím bordel.

 2. Jiří 6.9.2009 / 22.07

  Ještě že mi nic takového nepřišlo.

 3. Vladimír 6.9.2009 / 22.18

  Facebook – co to je? Dá se to sníst?

 4. Li 6.9.2009 / 22.23

  VL: no pár lidí si myslí, že to je "k sežrání" 😀

 5. Petr 7.9.2009 / 12.00

  Li: Ale nakonec "to" sežere je.

 6. Doom 7.9.2009 / 12.18

  je to zabiják času. včera mě kamarád uháněl, ať s ním hraju na fejsbůku nějakou hru na farmáře. nějak jsem nepochopil, k čemu je to, kromě zabíjení času, dobré

 7. Jiří 7.9.2009 / 13.03

  Doom: No, zabíjení času… to je bych řekl dost relativní pojem. Myslíš si snad, že tady na Live čas nezabijíš?

 8. Doom 7.9.2009 / 13.24

  zabíjíš, ale zajímavějším způsobem 😀

 9. Jiří 7.9.2009 / 14.53

  Doom: Zajímavějším způsobem? – tak to je také relativní, nemyslíš?

 10. Manazz 10.9.2009 / 13.02

  Nebat se pouzit tlacitko "nahlasit uzivatele" a proste bonzovat a bonzovat 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s