Jak ztratit důvěru? Firemní schránkou na freemailu!

Elektronická komunikace se mezi lidmi již dostatečně rozšířila. Že v internetu je síla už pochopilo mnoho firem i firmiček. A společně s tímto osvícením radostně roste počet jejich webových prezentací. O elektronických schránkách ani nemluvě.

Stačí se podívat do inzertních plátků lokálního charakteru. Takřka každý na sebe uvádí nějakou tu “mailovku”. Jako IT člověk bych měl mít z podobného vývoje radost. Avšak nemám! Většina z nich totiž vede na freemailové služby Seznamu, Atlasu, nebo Centra.

Osobně si myslím, že freemail je dobrou službou. Službou, která rozšířila povědomí o elektronické poště a přenesla ho do reality. Služba, na které provozovatelé nevydělávají, ale která přináší loajální uživatele a propaguje brand. Služba, která je určena osobám, nikoliv organizacím! A obdobné platí i o hostingu webových stránek.

Za sebe musím říct jediné – ve chvíli, kdy vidím kontaktní údaje firma@seznam.cz, případě firma.webzdarma.cz chce se mi opravdu zvracet! Osobní rating takové společně padá do červených čísel. Důvěra se plně vytrácí.

Absolutně nedokážu pochopit, co vede lidi k takovému obrovskému marketingovému selhání. Vždyť vlastní doména dnes vyjde na několik málo stokorun ročně. Jako poštovní server je možné použít Hotmail v rámci live domains, případně na GMail v rámci Google Apps. A po zaplacení poplatku v řádu opět několika stokorun ročně získáme službu garantovanou!

Další možností je využít služby společně s nějakým hostingem. Ceny jsou opět tak nízko (kvalitní služby se dají pořídit již okolo 1000/ročně za web+mail), že váhat může leda idiot.

Zkrátka, pokud zadávám reklamní spot do rádia, vytvářím inzerát do novin atd, nebudu debil a dám si svou elektronickou identitu do pořádku.

Advertisement

4 komentáře: „Jak ztratit důvěru? Firemní schránkou na freemailu!

  1. Štěpán 19.3.2009 / 18.19

    Přesně tak! Maily s doménou seznam jsou pro mě rovněž noční můrou. Ještě více mě ale štve fakt, že za nějakou pár korunovou eSMSku dostane člověk mail na doméně email.cz, která je neutrální. Tedy není z ní na první pohled jasné, že ji spravuje seznam apod. a ani toto nejsou současné firmy schopné vykonat.Osobně si myslím, že avizovaný Small Bussines Server na Technet konferenci má v tomhle velkou budoucnost. Nabízí nejen integrovanou registraci domény, ale i její napojení na server, vzdálené účty a přístup odkudkoliv.Bohužel IT zázemí většiny českých firem mají na starosti anti-microsoftí pseudo-ajťáci, kteří jsou svými technologiemi hluboko v pravěku a vůbec nemají ponětí, že nějaké Live Admin Center (dříve Custom Domains) či Google Apps s Google Docs existují.

  2. Jiří 20.3.2009 / 14.47

    Co naděláte klucí….to je život. Hlavně že jsou všichni on-line, a před logem firmy mají e.

  3. Petr 20.3.2009 / 15.23

    Ono většina firem ani neví, že nějaké to IT existuje, stačí, že si támhle v Hypernově či TESCU koupili notebook s Office a jde jim na tom UCTO ;-)OT: Připomněl si mi ale reklamu, která končila slovy: … "volejte na 123 456 789 nebo piště na hyperlink mail@firma.cz" 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s