Seznam upouští od Google. Je to tak lepší!

Už to proběhlo snad úplně všude. Největší český portál, Seznam.cz, se dohodl se společností Microsoft o nasazení vyhledávače Live.com místo dosavadního Google. Osobně této informaci tleskám.

Paradoxně toto bude znamenat vylepšení pro Liveko. Je třeba si přiznat, že jeho relevance není úplně tak dokonalá, jako u ostatních. Nebo snad je a pouze my už jsem tak navyklí na Google, že jiné výsledky bereme jako špatné? Každopádně je třeba si uvědomit, že ze Seznamu na weby chodí stále určité procento návštěvníků. Co to znamená? Webový tvůrci budou muset optimalizovat svůj web nejen pro Google, ale i pro Live Search.

Z Google se stává devil. Temný moloch snažící se o ovládnutí celého světa. Organizace, která se snaží o vás vědět vše. Naprosto vše. Vyhledávač, Picassa, GMail, geolokace v GMailu, GTalk, Blogger, Latitude, Keyhole… Vědí víc, než jsou Vaše nejtemnější představy…

Advertisement

7 komentářů: „Seznam upouští od Google. Je to tak lepší!

 1. Vladimír 15.2.2009 / 19.52

  ha! já to říkám furt – Google je ZLO! Live Live!

 2. Štěpán 15.2.2009 / 19.54

  Nejsem si jist jestli souhlasit. Live Search za nijak zvlášť zdařilý vyhledávač nepovažuju. Pokud hledám něco obecného – např. koupelny – tak mi vyhodí celkem slušné výsledky. Pokud ale zadám trošku konkrétnější dotaz typu "Trial verze Expression Web 2.0" tak stagnuje.Hodně mých známých o mě ví, že jsem fanouškem Microsoftu, ale Live Search tím důvodem rozhodně není.

 3. Unknown 15.2.2009 / 20.00

  A když se ke špionážní činnosti Googlu přidá jeho spolupráce s některými totalitními režimy, jako je Čínský nebo Severokorejský, kde =G= toleruje požadavky těchto diktatur na předávání informací o disidentech (fakticky o úplně všech občanech) a jejich "aktivitách" na internetu (které se panu =G= daří právě schromažďovat díky zmiňovanému "molochu"), čímž napomáha velký bratr =G= k utlačování lidských práv a svobod… Jedno velké FUJ a HANBA Mr. =G=

 4. Štěpán 15.2.2009 / 20.05

  Dobrá. Souhlasím, že Google skutečně dokáže pěkne špionizovat prostého uživatele internetu, ale nabízí nejlepší výsledky vyhledávání než kdokoliv jiný.

 5. Unknown 15.2.2009 / 22.56

  No to máš Štěpáne asi tak.Jezdíš na kole? Nebo na motorce? A s přilbou nebo bez?Dalo by se říct, že jezdit bez přilby je "pohodlnější" možná o zlomek vteřiny "rychlejší"… Do doby, kdy ti přilba uchrání před rozseknutím hlavy, potažmo před smrtí.Spousta lidí si mylně myslí, že se jich nebezpečí pádu z kola (motorky) netýká. Do doby než spadnou. Nedovedou si představit konkrétně situaci, kdy jim přilba zachrání život. Což neznamená, že taková situace nemůže nastat.Spousta lidí si mylně myslí, že se jich nebezpečí zneužití osobních informací Googlem netýká. Do doby než…Což neznamená, že taková situace nemůže nastat.Chápu, že o něco hůře si asi představíš situaci s Googlem, proto věř lidem, který už "z kola spadli". ;-)"Sytý hladovému nevěří"

 6. Jan 16.2.2009 / 11.58

  Takové správně depresivní video. A jd to absolutně mimo zájem kohokoliv. EU spíš zajímá IE ve WIN než fakt, že Google toho ví opravdu hodně a zabývat se tou filosofickou otázkou – je to tak správně?Live Search je děs. Dávám mu šanci pokaždé, ale z 50% musím použít jiný vyhledávač. Jak rád říkám s trochou nadsázky – Live Search má 100% úspěšnost, když mu řeknu, kde to má hledat :-). Ostatně, celá Live divize by potřebovala reinstalaci 😉

 7. Štěpán 20.2.2009 / 13.00

  Přesně tak.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s