Norton Antivirus 2009 překvapil

Symantec Corp je firma známá především bezpečnostním řešením. V nedávné době jsem se převážně potkával s jejich nepříliš povedeným produktem Symantec Client Security. Nejen že obsahoval chyby, centrální správa fungovala “podivně”, ale hlavně zcela nesmyslně dokazoval vytěžovat klientské stanice. V té době můj respekt k symantecu padnul tězce dolů.

V poslední době mi však kluci ze Symantecu dělají radost. Jako administrátora sítě s mnoha počítači mě opravdu těší korporátní řešení ochrany stanic v podobě Symantec Endpoint Protection. Nejen, že nabízí spolehlivou antivirovou ochranu a sympatický centrálně spravovaný klientský firewall, SEP umožňuje i věci jako zakázání přístupu ke konkrétní aplikaci, zákázání USB klíčů, včetně povolení určitých z nich a mnoho dalších funkcí, které zlepší bezpečnost v organizaci.

Snad jen ta HW náročnost by mohla ještě trošku klesnout. I když, uvidíme, co přinese reálné nasazení MR3. A právě v tomto ohledu překvapil Symantec se svým řešením pro nekorporátní uživatele – řešením Norton Antivirus 2009.

Nasadil jsem ho na svém notebooku a chová se přesně tak, jak bych to od antiviru očekával. Mimo spolehlivé ochrany, která je u Symantecu zatím stále samozřejmostí, velice příjemně překvail svou HW náročností.

Opravdu zde bylo co vylepšit. Symantec přišel s technologií Norton Insight, která určité soubory označí za “bezpečné” a ty pak nejsou scanovány. To opět šetří výkon stanice. Obdobně se hodí funkce “chytrého” scanování, který provádí testy počítače v době, kdy je minimálně zatížen. To platí i pro jinak časté stahování aktualizací. Zde šel symantec cestou radší častěji malý soubor, než jednou denně veliký.

Tyto změny jsou opravdu příjemné. Doufám tedy, že i v korporátním řešení půjde symantec podobnou cestou.

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s