Live mesh je opravdu špička!

Dobře vím, že s informací o skvělé online službě Live Mesh přicházím opravdu pozdě. Všichni, kdo o internetu jen trošku píšou (a nepatří k ukřičené komunitě) už o tom dávno psali. Nicméně já jsem si teprve teď udělal čas, službu vyzkoušel a našel pro ni uplatnění.

Co vlastně Live Mesh je? Je to aplikace podobné službě Windows Live FolderShare. To je služba, které umožňuje synchronizaci dat mezi více počítači. A nejen to – díky ní můžete (pokud máte oprávnění) i pomocí webu jednotlivé počítače procházet a stahovat si potřebná data. Live Mesh jde ale dál. Přidává 5GB uložiště, díky kterému se data budou synchronizovat i když bude některé z počítačů zrovna vypnutý.

Navíc tím, že data zůstávají na uložišti poskytuje služba skvělý způsob, jak zálohovat domácí dokumenty a další data (v řádech kB a MB) o která nechcete přijít. A nejen to – jednotlivé složky můžete vysdílet i svým přátelům. Ideální pro různé jednoduché projekty – například pro potřeby studentů.

Aplikace pro synchronizaci je k dispozici pro Windows XP, Vista a OS X – tedy pro všechny operační systémy, které to myslí s nějakou prací vážně. A samozřejmě pro chytrá mobilní zařízení!

Když k tomu ještě přidám přehledné webové rozhraní, imitující Windows Vista Basic stojí služba Live Mesh minimálně za vyzkoušení.

Advertisement

3 komentáře: „Live mesh je opravdu špička!

 1. Martin 17.11.2008 / 11.44

  Perfektní video, jako obvykle. Nedalo se nepovšimnout si synchronizace napříč spektrem výrobců (včetně Apple) :).
  Napadla mě při něm známá replika: "Synapse! Welcome to global village." 😀

 2. Kodl 18.11.2008 / 22.48

  Ke článku o Live Mesh jsem tě inspiroval já, přiznej to :)Objevil jsi, jak nesynchronizovat některé soubory ze synchronizované složky?

 3. Petr 20.11.2008 / 2.45

  Nádherná technologie. Snad se brzy naplní slova Live Developerů, že pokud máme platformu celosvětově dostupnou a na ní vystavěné služby, měli by i ty být celosvětově dostupné.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s