Linux je ještě horší, než jsem čekal!

Mít na serveru linux není žádná radost. Pokud se jedná o domácí "srandaserver" jsem schopný to ještě pochopit. Pokud se ale jedná o kritické byznis zařízení, tak tady jde všechna legrace stranou. Nejen že je linux nezkutečně stupidní na ovládání, ale v produkčním systému udělat rychle jakoukoliv úpravu je takřka nemožné!

V práci jsem se z určitých důvodů v tomto pseudosystémů začal trošku hrabat. Čekal jsem cokoliv, ale absolutní brzdu opravdu ne.

Zvyklý z prostředí Windows, že standardní věci mohu administrovat jak přes příkazovou řádku, tak velice rychle i v prostředí GUI, jsem se pro určité akce rozhodl zvolit "grafické rozhraní", protože se odmítám přehrabovat v šílených konfiguračních souborech. Grafické rozhraní píšu záměrně v uvozovkách, protože nevím, jestli se tomu tak dá přes SSH říkat 🙂

Zvolil jsem tedy SuSe aplikaci Yast. Byl jsem velice nepříjemně překvapen. Ovládání bylo zcela nepřirozené a jakákoliv akce trvala dlouhé desítky sekund. Na to nejsem z prostředí Windows opravdu zvyklý!

Další kapitolou bylo připojení na server mimo pobočku. Ačkoliv klasické majkrosoftí RDP běhalo svižne a bez problémů, v linuxu jsem měl několika sekundové lagy na stisk jakékoliv klávesy! Nechápu to. Nečekal jsem tak absolutně neoptimalizované datové přenosy oproti komerečnímu řešení.

Že je linux absolutně nevhodný pro desktopová řešení jsem věděl už dávno. Že jeho použitelnost pro administraci serveru se bliží taktéž nule v tuto chvíli již vím také!

Advertisement

2 komentáře: „Linux je ještě horší, než jsem čekal!

  1. Dusan 7.4.2008 / 9.20

    Jiříku Jiříku, ten Tučňáček tě jednou zničí… Toooooo chce klid 😉

  2. Petr 16.4.2008 / 19.46

    1. Tuhle si se linuxil do práce…
    2. Nevím proč, ale četl jsem "standaserver" 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s