Windows Live FolderShare – nic pro paranoiky

Microsoft před několika dny spustil staronovou službu Windows Live FolderShare. Proč staronovou? Službu FolderShare.com koupil Microsoft 3. listopadu 2005 od společnosti ByteTaxi Inc. Služba ležela ladem až do letošního března, kdy Microsoft vypustil první velký update.

Ten spoučívá ve zcela novém klientu podporující již Windows Vista, kompletní přebarvení do rodiny Windows Live a přemigrování back-endu z LAMP (Linux+Apache+MySQL+PHP/Perl) do serverového řešení Microsoftu.

Co tedy Windows Live FolderShare umí

Po jednoduché registraci (služba zatím není integrovaná s Live ID) si stáhnete klientskou aplikaci (podporována jak rodina Windows, tak i Mac OS X).

Po zadání uživatelských údajů nastane několik věcí. Vaše kompletní data jsou po přihlášení viditelná z webu. Můžete procházet adresáře a jednotlivé soubory stahovat. Tím to ale nekončí. Jednotlivé složky můžete vysdílet svým přátelům. Ideální pro warez, když nemáte veřejku na provoz FTP serveru 🙂

To ale opět není vše. Máte víc počítačů? Stačí klientskou aplikaci FolderShare Satellite nainstalovat na každý počítač a vybrat složky, mezi kterými se má provádět sync. Veškeré podstatné dokumenty máte v ty chvíli všude, kde potřebujete.

Windows Live FolderShare má jistě budoucnost. Možná právě proto, že by měl být součástí Windows Seven. Pro začátek mu však nejvíc prospěje integrace s live ID, zrušení omezeni na 10 000 souborů ve sdílené knihovně a integraci s ostatním Windows Live světem.

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s