AVG 8 nabízí přesný opak, co chci

V posledních dnech už druhý post o antivirových řešeních. Brněnský výrobce antivirů – Grisoftse přejmenoval na AVG Technologies a vydal novou verzi – AVG 8. Přestože si myslím, že antivirus je zbytečnost, občas mám něco naistalováné. Převážně jen proto, abych uspokojil centrum zabezpečení ve Windows a spokojil se s prodáváním pocitů, že to něco dělá. Osobně jediný vir který jsem za několik let doma potkal byl EICAR, jinak vše odchytí zcela bezpečná aktualizovaná Windows XP/Vista a Internet Explorer 7.0, pokud nejste debil a víte na co klikáte.

AVG 8 jsem se tedy rozhodl nainstalovat a vyzkoušet. Nevydrželo ani 24 hodin.

Nechápu, proč si všichni výrobci antivirového software myslí, že zákazník netouží po ničem jiném, než je komplexní ochrana. Opravdu nestojím o kontrolu spyware, když Windows Vista obsahuje skvělý Windows Defender. Nechci, aby jakýkoliv další software kontroloval na jaké stránky chodím a před kliknutím nejdříve ověřoval, zda si náhodou nemyslí, že je web nebezpečný.

Výsledkem bylo nechutné zvýšení zátěže počítače, spomalení internetové konektivity a hlavně její výpadky. To je spolu s zásahy do vzhledu stránek pro mě zcela nepřijatelné.

Ve světě antivirů platí jedna věc. Kdo je jeden rok dole, může být v další verzi špička nejen díky úspěšným akvizicím. AVG se cestou vzhůru rozhodně nevydalo.

Advertisement

1 komentář: „AVG 8 nabízí přesný opak, co chci

  1. Unknown 12.6.2008 / 10.09

    Nevím jestli zrovna Windows Defender je skvělý. Při mých vlastních testech selhal na 99 % spyware. Vlastně oproti SpyBot Search & Destroy nenalezl vůbec nic, tak co je na něm tak skvělého? Že je od Microsoftu?

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s