Lidé nejsou vůbec solidární

Občas se mi stane, že musím opustit své domácí místo, s krásně vysezeným ďolíčkem, a vyrazit někam do terénu. A jako správný "ajťák" si samozřejmě vystačím se svým notebookem, takže "on" podobné šílenosti absolvuje se mnou. Ne všechno je ale zcela idální. Notebook je super věc, ale bez internetu to prostě nění ono (zdravím Kazzana ).

Naštěstí notebooky jsou již mezi lidmi velice rozšířené (zdravím Kazzana po druhé ) a lidé od nich vyžadují mobilitu. Opravdovou mobilitu, včetně internetu. A tak se velice ochytila specifikace 802.11b/g, neboli Wi-Fi. Doby, kdy obyčejný, hloupý access point stál více než pět tisíc jsou naštěstí dávno pryč. Pro vytvoření domácího indoor stačí částka několikaset korun.

A tak sedím někde v terénu. Rád bych se podíval na mail, pokecal přes messenger. Pustím wirelles a nascanuji sítě. Musí být opravdu pustá krajina, abych nenašel nic. Bohůžel, většina sítí (nalezených indoors) je chráněna systémy WEP/WPA, nebo filtrací MAC adress. Není to tím, že by všichni byli odborníci. Většina BFU však má kontakt na profíka, co jim "bezdrát" nastaví.

Nechci se tu hádat, jak je těžké WEP prolomit, nicméně není to ono, co jsem myslel .

Vím, že používání nezabezpečené sítě je "unreal", ale přesto, nebyl by ten svět hned o něco hezčí?

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s