Pod pokličkou České pošty – webový intranet

Tento příspěvek bude převážně pouze o screenech. Ukáži vám jak vypadají intranetové stránky České pošty. Jsou, jaké jsou, na jejich obhajobu ale musím uznat, že svůj účel plní.

Základem výpočetky ČP jsou bývalé odštěpné závody VAKUS (Výpočetní A Kontrolní Ústředna Spojů). Ty se nacházejí v Praze a ve Vítkově.

Pražský VAKUS

Najdeme tam základní informace o používaném SuSe Linuxu (manual na verzi 7 :-)), něco o firemním mailu (doména @cpost.cz), SP na Windows a Office a aktualizace antiviru AVG, který je nasazen v celé firmě. Součástí webu je také diskuzní forum, které ale nikdo nepoužívá 🙂

Vítkovský VAKUS je informačně mnohem šťavnatější. Protože se tam nachází kavalerie programátorů, stojící za systémem APOST (automatizovaná pošta) – to je to černé v textovém režimu co mají na každé poště – a v poslední době xApostem – APOST zasazený do x-window linuxového prostředí (podobnost s Win95 je jistě zcela náhodná), měli tvůrci šanci si trošku vyhrát.

Webové stránky generované EXE soubory jsou dnes raritní záležitost (mimo ČP)

Zcela nadřazený je Podnikový portál České pošty. Slouží k úpravám vlastního profilu v LDAP.

Své intranetové prezentace mají i jednotlivé OZ.

Opět mám pocit, že potřebuji prožít Návrat do budoucnosti. Samozřejmě mimo OZ Jižní Čechy, který používá kvalitní technologii Microsoft SharePoint.

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s