Ohleduplní šéfové, loajálnější zaměstnanci

Jednomu místnímu lékaři dávám dohromady výpočetní techniku. Pan doktor je opravdu pokrokový člověk, protože jeho ordinace je oproti jiným velice dobře technicky vybavena. Co se týká počítačů, až na jednu vyjímku všude běží značkové sestavy od HP osazené procesory Intel a bezkonkurenčními operačními systémy od společnosti Microsoft. Samozřejmě veškeré záznamy jsou dostupné v obou ordinacích pomocí vyspělé aplikace PC Doktor od společnosti Dialog-MIS.

Tento týden jsem v ordinaci dělal jistou drobnost a potřeboval jsem vyzkoušet, zda počítač, který využívají sestřičky na změny zareagoval správně. Po nabootování windows jsem uviděl následující obrázek.

Ano, ICQ 6 se na mě usmívalo. Program jsem neřešil, brzy se však ukázala reakce pana doktora. Překvapila mě jeho reakce. "Koukám, že sestřičky si nainstalovaly ICQ." Absolutně neřešil, že komunikační program asi bude více sloužit k soukromým účelům, než pracovním. Nehledě na využívání konektivity (ano, zanedbatelné, nicméně je tam :-)) a výkonu počítače.

Tento přístup hodnotím velmi pozitivně. Samozřejmě, že jsem mohl program odinstalovat a zabránit jeho další instalaci a používání, ale nebyl k tomu důvod. Když porovnám tento přístup se socialistickým kolosem, kde je problém nabít osobní mobilní telefon (elektřina je přeci opravdu drahá), nebo jakékoliv větší využití výpočetní techniky, než je nutné, je mi opravdu smutno.

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s