Kvapem.cz – pořádná díra

MITON CZ je na českém internetu poměrně profláklou firmou. Stojí za projekty jako Stahuj.cz, Wallpaper.cz nebo webhostingem Stable či Otoman. Mimo to stojí za dalšími webovými projekty jako byl webová prezentace reality show BAR, několik webových projektů realizovaných pro t-mobile a další významné firmy. Právě od takové firmy bych očekával něco, čemu říkají spolehlita (spolehlivost, kvalita).

Źe se pletu jasně dokazuje jeden z posledních projektů mitonu – kvapem.cz. Je sice pěkné, že doména je zaregistrována během několika minut, když systém je děravý jako cedník. Bezpečnostní chyba jako kráva se totiž vloudila, takže můžu měnit DNS záznamy libovolné domény parkované na kvapem!

Po přihlášení kvapem nepočítá, že by uživatel mohl změnit parametr v URL, takže se není problém, pouhou změnou ID, dostat na zcela jinou (a cizí) doménu a upravit její záznamy. Jak si jeden kamarád vyzkoušel, opravdu to jde. Ostatně screeny něco ukazují 🙂

 

A radši vůbec neřešit, že administrační systém mitonu občas vrací přímo PHP zdrojáky.

Společnost MITON CZ byla o celém problému informována emailem před několika hodinami. Uvidíme zda se k problému postaví čelem, chybu přizná a problémy opraví.

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s