Proč je přenos souborů ve Windows Live Messengeru pomalý?

Windows Live Messenger je naprosto dokonalá IM síť. Je úplně někde jinde, než zastaralý protokol OSCAR, kterého využívá AIM/ICQ. Oficiální klient je perfektně odvedená profesionální práce, narozdíl od nechutně všemi barvami blikajícího ICQ.

Uživatelé různých komunitních sítí však můžou mít s WLM problémy. Prvním z nich, je přihlašování do samotné sítě MSN. Messenger se nejprve zkouší připojit na portu 1863. To může být problém, protože na mnoha sítích je tento port považován za nestandardní => deprio třída warezu. Většina těchto systému je linuxových a linuxáci asi neuznávají nic jiného než jabber a u nás silně zastoupeného icq 😉

Samozřejmě, že pokud je 1863 nedostupný, messenger se pokouší připojit přes klasické HTTP/S. Uvedený problém je ale v tom, že port k dispozici je, ale tak depriorizovaný, že připojovaní zkončí na time out.

Dalším problémem je pomalý přenos souborů. Ten probíhá na různých portech (záleží na verzi programu). WLM se nejprve pokouší o přímé spojení. A zde je kámen úrazu. V případě, že oba uživatelé jsou za NATem, nebo nějakým špatně nastaveným firewallem nelze direct connection vytvořit přichází na řadu druhá varianta. Přenos souborů přes switchboard server. Přes něj je řešeny i samotné IM zprávy.

Bohůžel je zde několik omezení. Server od nás přijme max. 120 packetů za minutu. Maximální velikost packetu je 1300 bytů. To se dostáváme na rychlost okolo 2,5kB/s.

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s