Windows Live software v balíčku

Microsoftu uvolnil softwarový balíček služeb software k rodině Windows Live. Výhoda tohoto balíčku je, že software je již lokalizován do češtini. Pokud zatím žádný takový program nepoužíváte, silně doporučuji.

Rodina služeb Windows Live je sice napsaná pomocí nejmodernějších technologií pomocí AJAXu, ale klasickou aplikaci (tzv. tlustého klienta) sebelepší webová aplikace nenahradí. Google to do dneška nechápe a chrlí na nás webový office, gmail a podobné nesmysli. Stojím si za myšlenkou, že webové rozhraní je jen takový bonus pro případ, že nejsem u svého počítače.

Co tedy v balíčku nalezneme?

Windows Live Writer – umožňuje velice příjemné publikování blogu. Je sice dělaná hlavně pro spaces, nicméně můžete přistupovat s ní i ke službě blogger, wordpress a dalším. Blogování s ní dáva další rozměr 🙂

Windows Live Mail Desktop – aplikace nahrazující starý známý outlook express. Jeho hlavní výhodou je využití MAPI (takový microsoftí IMAP) na čtení pošty z hotmailového účtu. Samozřejmě že se to týká i schránek zřízených ve službě Live Domains.

 Windows Live Messenger v nové verzi 8.5 – netřeba představovat. Naprostá špička v instantní komunikaci. Klasické instantní zprávy, audiohovory, videohovory, sdílení souborů, hry a spousta dalšího. S u nás rozšířeným ICQ zcela nesrovntelné.

Windows Live Fotogalerie – Obdobná aplikace jako prohlížeč obrázků ve Windows Vista. Její velkou výhodou je ale možnost okamžitě publikovat vybrané obrázky na fotoalbum služby spaces. Jednoduché a příjmné.

Navíc všechny aplikace už mají jednotný Windows Live design. Pokud už Windows Live používáte, doporučuji užít i jejich software. Pokud ještě ne, zaregistrovat se je velice jednoduché 🙂

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s