Google: Pokročilé vyhledávání

Po zadání www.google.com často vidíme notoricky známy box s tlačítky Vyhledat googlem a zkusím štěstí. Pokud chceme od google víc, použijeme přímo pokročilých výrazů, nebo klikneme na Pokročilé vyhledávání.

Každopdáně teprve dnes jsem zjistil, že anglická verze toho umí u trošku víc něž ta česká. Najdeme tam o tři možnosti navíc. Vezmu to od konce

  • Safe Search – Předpokládám že se jedná o filrování před nevhodným obsahem. Je dobré myslet na bezpečnost dětí už přo návrhu jednotlivých aplikací. Otazkou, jak moc je ale tohle omezování vhodné řešit nebudu.
  • Numeric Range – Jedná se o službu, kterou použijete např. při prohledávání eshopů. Dám hledat třeba DVD a do Numeric Range cenové rozsahy.
  • Date – Asi nejlepší z nám ukrytých funkcí. Umí vybrat pouze stránky, které byli poprvé zaindexovány za posledních 24 hodin, týden, měsíc, 2, 3, 6 měsíců a poslední rok. Hodí se např. k prohledávání zpráv, nebo blogů.

Osobně čekám kdy nám google přidá tyto možnosti nativně. Přeložit těch pár slovíček je jistě jednodušší než (byť strojový) překlad historie služby blogger.

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s