Windows Live SkyDrive

Dnes se mi podařilo dostat se do nového přírůstku rodiny Windows LiveWindows Live SkyDrive. Ještě pře několika dny jsem byl upozorněn, že služba pro moji zemi není dostupná. Nyní to již jde 🙂

O co jde? Určitě se vám už někdy stalo, že jste potřebovali známému poslat fotky z dovolené, novou verzi nějakého software… Samozřejmě že svůj vlastní FTP server nemáte a dávat to někam k webové prezentace je porušení pravidel webhostingu. Na email se to nevejde a posílat přes IM také není ořechové.

Práve tady přichází SkyDriver. Umožňuje na microsoftí weby nahrát až 500 MB vlastního obsahu. A protože v poslední době došlo ke zvýšení prostoru Live HotMailu na 5 GB(!), očekávám, že po opuštění režimu beta i zde velikost naroste.

Není zde však jenom prostor pro nahrávání warezu, jak to známe třeba u uloz.to. Můžete zde mít soukromé složky, veřejné, můžete sdílet jen pro některé přátele a některým z nich dovolit i upload. Nahrávání dat je možné přes klasícký webový formulář (můžeme nahrát až 5 souborů najednou) a nebo využít ActiveX rozšíření, které nám umožňuje nahrát neomezené množství souborů najednou (max. velikost souboru je 50MB). Nahrávání je intuitivní, jeho průběh ukazuje grafický ukazatel.

http://cid-759a2e0fd3bd689f.skydrive.live.com/embedrowdetail.aspx/Fotky/Oaza2007-07-16

Služba samozřejmě je provázána i s ostatními Windows Live službami. Složky jde publikovat např. v spaces (některým, já zatím tuto možnost nemám). Známé ale zatím není, jak a zda vůbec bude provázána se sdílenými složkami ve window live messengeru.

Vím, že podobná služba u nás, je třeba edisk. Osobně mi ale přijde, že je mířený více na warez. Oproti tomu SkyDrive je opravdovou virtuální jednotkou kde můžete mít jak své osobní dokumenty, tak fotky s dovolené pro přátele.

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s