Opustí atlas.cz jyxo?

V jedné diskuzi na internetu jsem objevil zmínku o výměně fulltextu atlasu.cz z technologie jyxo na seznam fulltext. Nikde jinde jsem o tom nenašel žádnou jinou zmínku, takže vše bude pouze čistá spekulace 🙂

První otázkou je, proč by seznam poskytoval jedinečné fulltextové vyhledávání, které vyvíjel několik let, svému konkurentovi. Jeden z hlavních důvodů asi bude, že seznam z atlasem nejsou přímí konkurenti. Jen podíl seznam e-mailu, hledání a domovksé stránky je několikrát větší, než celý atlas dohromady. Navíc podle toplistu má vyhledávání atlasu minimální podíl (nedostal se ani do grafu).

To ukazuje na mizernou implementaci jyxo a nebo na jeho celkovou nekvalitu 🙂

Ivo Lukačovič prohlásil, že seznam je společností technologickou, zatímco ostatní (atlas, centrum) se změnili na společnosti mediální. Tomu odpovídá bleskově, aktuálně od centra či pikant od atlasu (nové zprávy se prý připravují společně s deník.cz, tak uvidíme)

Sečteno, podtrženo – seznam by tímto krokem získal další podíl na trhu vyhledávání (to se bude hodit pro boj s google) a navíc má na atlas nasadit sklik (paradoxně vyvíjený jyxem). Atlas naopak získá kvalitní fulltextové vyhledávání a propracovaný PPC systém. Jak to bude do opravdy uvidíme, možná již v průběhu srpna.

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s