ICQ 6 je venku. Bohužel.

Tvůrci v AOL si dali práci a tak se objevila další verze bezkonkurenčně nejhoršího IM klienta pro bezkonkurenčně nejhorší IM síť, paradoxně v našich končinách nejrozšířenější.
Instalace probíhá zcela normálně, až do chvíle, kdy se instalátor zeptá na odvěkou otázku, zda bylo dříve vejce, nebo slepice. Podle mého názoru je tato otázka jediná originální a povedená věc nové verze. Pokud jsem se zapomněl zmínit, že instalátor je ve flashi, omlouvám se.  Po úspěšné instalaci a spuštění si tento moloch ukousne takřka 60 MB paměti…Není to ovšem konečné, po několika hodinách jsem sám viděl, jak papá 200 MB!
Co se týká inovací, měl by být vylepšený přenos zvuku. Dále zde máme nové zvuky (dobře, k těm starým přidali ozvěnu) a zobrazování zpráv v TABech. To je asi to jediné, co hodnotím kladně.
Naopak se nám ztrácejí vlastní ICQ statusy, které jsou nahrazené, světe div se, obdobou osobní zprávy, jakou známe u MSN messengeru.
Okno zprávy je dle mého názoru příliš veliké (mnohem větší než jsme znali u starších verzi ICQ), což jistě potěší lidi, které mají menší rozlišení monitoru.
Shrnuto podtrženo, ICQ 6 je těžký, špatně ovladatelný moloch plný nepříjemné reklamy, který se neúspěšně pokouší kopírovat konkurenci v podobě Microsoftu. Tímto bych chtěl poděkovat 4 milionům uživatelů této sítě, kvůli kterým se touto příšerou vůbec musím zajímat.
Advertisement

2 komentáře: „ICQ 6 je venku. Bohužel.

  1. Dusan 18.4.2007 / 21.59

    Tak s tímto absolutně souhlasím Miranda 4ever 🙂

  2. Unknown 1.7.2008 / 20.47

    Já… já… já… nejsem schopen v tuto chvíli objektivního komentáře, protože by mě museli vypípat :(Někdo by měl konečně něco udělat s tím, aby lidi neblbli a nepoužívali ten moloch. Nebo aspoň, aby páni "konstruktéři" molochů nešikanovali uživatele jiných Messengeru 😦

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s