Španělská Málaga

Málaga je krásné město na jihu Španělska, které se nachází na pobřeží Costa del Sol. Je to ideální místo pro dovolenou, kde můžete užít slunce, pláže a historii.

Navštívili jsme jí i s naším tehdy ročním synem. Mohu potvrdit, že město je opravdu “baby friendly”. Takřka všude jsme se dostali i s kočárkem a prcka vítali s téměř otevřenou náručí.


IMG_4287

Zde je několik věcí, které byste neměli minout při návštěvě Málagy:

  1. Alcazaba – Tato pevnost z 11. století je jedním z nejdůležitějších historických památek v Málaze. Má krásnou architekturu a úchvatný výhled na město.
  2. Paseo del Parque – Tuto procházku parkem byste neměli minout. Je to krásné místo, kde můžete vidět fontány, sochy a spoustu zeleně.
  3. Pláže – Málaga má několik krásných pláží, jako je Playa del Palo, Playa de la Malagueta a Playa del Palo. Užijte si slunce, moře a něco dobrého na jedné z těchto pláží.
  4. Museo Automovilístico y de la Moda – Muzeum se sbírkou automobilové klasiky z let 1920 – 1980.
  5. Mercado de Atarazanas – Tato tržnice se nachází v historické části města a je skvělým místem pro nákupy a ochutnávání místních specialit.
  6. Gibralfaro – Gibralfaro je pevnost, která se nachází vysoko nad Málagou. Je to skvělé místo pro procházku a pro úchvatný výhled na město.
Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s