Jak vylepšit dopravu? Semaforem! Epizoda II.

Před několika měsíci jsem zde kritizoval naprosto zbytečnou stavbu semaforu v Zeyerově ulici v Písku. Nyní je čas tento počin zhodnotit po několika měsících provozu.

Semafor zde opravdu stojí a zdržuje jak chodce, tak dopravu! Kdykoliv jsem v minulosti tudy procházel, byl přechod přes ulici vyřešen rychleji za podobné bezpečnosti než nyní. Často, kdy tuto “dopravní tepnu” projíždím vozem, chytím na tomto, dle mého skromného názoru, zcela zbytečném zařízení červenou. Nejen nyní, ale i na křižovatce osazenou světli o 150 metrů níže. To ukazuje na naprosto “přesné” seřízení pro “nasrání” řidiče.

Po spuštění semaforu jsem očekával, že město Písek bude dobrým hospodářem. Čekal jsem, že investici do světly řízeného přechodu bude chtít vrátit omezením činnosti městské policie v tomto místě. Stalo se tak? Bystrý čtenář ví, že nikoliv!

Městský policista se pouze přesunul o několik desítek metrů k dalšímu přechodu (označeném na mapě bodem “3”).

Jaký je tedy výsledek? Na 250 metrovém úseku stojíte celkem čtyřikrát! Jednou na vjezdu do křižovatky, následně u hlídaného přechodu, na přechodu řízeném světly a nakonec na další semaforové křižovatce (kde to pouze dává smysl).

Co k tomu dodat? Nic! Bystrý inteligentní čtenář si jistě udělá obrázek sám.

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s