Paroubek prezident, Rath premiér!

Alespoň takhle vypadá dle iDnes šílená prognóza pro rok 2013. A já k tomu dodávám: “Pokud v roce 2013 bude ještě existovat klasická pošta, opravdu nevím, na jakou stranu známky bych měl plivnout”.

Advertisement

9 komentářů: „Paroubek prezident, Rath premiér!

 1. Jan 10.12.2008 / 15.56

  Omezil bych se na stručná fakta – Ať jde KSČSSD do prdele.

 2. Unknown 10.12.2008 / 19.20

  Otázkou je, PROČ?Proč tomu v roce 2013, tak bude?Aby se třeba vlivem dnešní vládnoucí garnitůry nestalo, že v roce 2013 nebude "prezidentská" poštovní známka s jedinou nulou na konci…Ne, že by ta minulá – potažmo budoucí vládnoucí garnitura byla méně zkorumpovaná, méně provázaná s "podnikatelsko-mafiánskou" sférou, ne že by tu garnituru vedli menší burani… Ale prostě je to tak: "každý chvilku, tahá pilku…"A v ČR je to ještě o to specifičtější, že volit převážně chodí ty, kdo jsou právě nespokojený. Převážně nespokojený s aktuální vládou, aproto dopomůžou zase k moci těm druhým. K tomu, aby v ČR chodila k volbám širší voličská základna, která by se opírala o nějaké tradice, muselo by tu dojít k opravdu razantní "Obamovské CHANGE"!Musela by na scénu přijít úplně nová, nezkorumpovaná, nezdiskreditovaná strana, kterou nepovedou ku předu ani potřeby výhradně "chronicky nezaměstnaných" a (taktéž nezaměstnaných) důchodců. A nebude to ani strana, kterou (její lobbisti) povedou ku předu výhradně potřeby podnikatelů, koncernů a jiných Mafiánů s.r.o.Musela by to být strana, kterou ku předu povede výhradně ZDRAVÝ selský ROZUM, ČISTÉ SVĚDOMÍ a především MYŠLENKA "NORMÁLNÍHO SVĚTA".

 3. Martin 11.12.2008 / 6.42

  Pravda pravda…

 4. Jan 12.12.2008 / 11.20

  Přání strany, která je nezkorumpovaná, čistá, dokonalá je utopie. To prostě nefunguje. Respektive, na lokálních politikách možná ano, na krajských už ne a v té hi-end politice už tuplem ne. Problémem je člověk a věc nazvaná peníze. Jistým řešením by bylo, kdyby účast ve vládách a parlamentu byla čestná funkce bez nároku na odměnu. Jenže, tím by zase hrozilo, že by se takový politik nemohl 100% věnovat svému mandátu, protože by prostě nějak "jinak" musel obživit minimálně sebe. Zdravý rozum vládcem? Nelze, podívejme se na průměrného čecháčka a zjistíme, že takovému národu anti-patriotů se zdravým rozumem stejně nedá vládnout. Stále všichni voláme po právu a cti a zcela upřímně, všichni jsme stejní jako ti nahoře. Jen operujeme s mnohonásobně menšími částkami či věcmi, a proto nám to připadá v pořádku. Kdo z nás alespoň jednou neřekl "to je firemní, tak co" (vyjma studentů bez praxe, ti říkají, to je školní tak to zničme). Stejný přístup jako má skoro celá státní správa. Nejsou to jejich peníze, tak proč by nad nimi měli nějak extrémně uvažovat? V tom je jádro pudla. Změna je potřeba, ale nejen politiků, ale i uvažování lidí. Proč když se řekne "budete platit 30Kč u doktora", tak je to celospolečenský skanál a vláda díky tomu ztratí třetinu hlasů? Proč NENÍ problém, když Rath řekne "Kraj za pacienty poplatky uhradí"? Proboha lidi, vždyť ten kraj stále žije z Vašich peněz, z Vašich daní. Takže co? Takže to stejně zase platíte vy!!! Ale to už je ze společenského hlediska asi v pořádku, neb to nešlo přímo z peněžeky. Na tomto případu se dá krásně problém české společnosti demostrovat. A teď se nad sebou všichni zamysleme.

 5. Unknown 12.12.2008 / 17.20

  A tak to vezmeme trochu z větší šířky. ANO, společnost by se měla stát "více" nekorumpovatelnou, používající zdravý rozum a hlavně být lidstvem a ne Dacanstvem…ANO, taková myšlenka je to utopie… A přijde vám snad, že směr, kterým to jde nyní je správný? Že to nejde do vole prdele?Co se 30kč týče… Co je to za reformu zdravotnictví? Co je to za reformu vybírat 30kč? Kam těch 30kč jde? Co mají regulovat? To že nebudou občani zneužívat lékařské služby? Že člověk se zlomenou rukou si rozmyslí, zda půjde na pohotovost v neděli nebo počká do pondělí, kdy to bude levnější?Jasně, pak je možnost spoluúčasti, kdy lidi, kteří nejčastěji využívají lékařské služby, by měli platit víc než ty co jsou "zdravý". Jenže 30kč něco takového řeší?30kč jistě není moc, ale pro důchodce, který si musí každý měsíc nechat změřit tlak, předepsat prášky na klouby a já nevím co ještě všechno… A přiznejme si to, že všichni jednou budeme potřebovat zvýšenou pravidelnou lékařskou péči… Přiznejme si, že většina z nás by měla mít nějaké to dítě, se kterým bude také dost často CHTĚ-NECHTĚ navštěvovat spoustu doktorů… Ale co je nám do toho, že důchodci jsou starý lidi, kteří potřebují ten tlak změřit a předepsat léky potlačující jejich bolesti způsobené stářím, co je nám do toho, že tamten má dítě, které potřebuje očkování proti tomu a tamtomu? Co je nám do toho, ať si to zaplatí.Na stejném základě, že nejčastější návštěvníci lékaře mají více platit, by bylo logické, že skupiny například kuřáků, alkoholiků, narkomanů, lidí co hazardují se svým zdravím, že si budou svojí lékařskou péči hradit ZCELA sami. Co je nám ostatním do toho, že kouří, pijou, fetujou, jezdí na motorce, chodí v zimě bez teplého spodního prádla? Co je nám do toho? Ať si tu léčbu zaplatí sami! Svojí imunitu, svoje zdraví si ničí dobrovolně.Ale o čem je to hlavně? Kam jde 30Kč? Je to spoluúčast? Znamenáto, že o 30Kč zaplatí pojišťovna lékaři méně? Ne, je to bonusový příspěvek, který oficiálně slouží lékařskému zařízení (v případě soukromým ordinacím samotným lékařům) k ROZVOJI. Prostě 30Kč bonus.A co by možná byla SKUTEČNÁ REFORMA ZDRAVOTNICTVÍ? Reforma, aby nekrvácela "pokladna"? Možná šlápnout farmaceutickým firmám na krk… To se ale přiznávám, že není moje původní myšlenka, to je myšlenka lidí, který do toho vidí víc než já, ty, on, ona…

 6. Petr 13.12.2008 / 0.03

  Nejsem odborník, ale mohu z poslední doby uvést příklad neb tu mám výpis zdravotní pojišťovny, kolik je stál já a jedna nejmenovaná osoba důchodce.Já jsem stál slovy pojišťovnu 821 Kč, přičemž já za poplatky zaplatil 210 Kč a za nehrazená vyšetření související s mým zdravím 800 Kč z vlastní kapsy. I za studenta za mne stát zaplatil 12960 Kč pojištění.Někdo jiný stál pojišťovnu 532950 Kč, přičemž regulační poplatky 5210 Kč a nehrazené věci na vlastní náklady 26180Kč, i za důchodce bylo zaplaceno 12960 Kč pojištění.To máme mne v plusu 12139 Kč a někoho v mínusu 519990. Měl bych mít výhody, že platím víc než potřebuji? Měl by někdo jiný umřít protože stojí moc peněz? Dájí roční úroky z 12tisíc 520tisíc? Měli bychom zavést Americký systém, nemáš peníze pak zemři? Nebo bychom měli být solidární? Ano, myslím si, že bychom měli být solidární, ale systémově. Platit daně se moc lidem nechce, ale posolené silnice chce každý. Je to složité a bohužel řešení se asi nedočkáme, i když by nějaké existovalo.

 7. Petr 13.12.2008 / 0.11

  Jinak máme tu ekonomickou krizi, krizi hypoték, krizi úvěrových karet, většina žije na dluh, tak proč ne stát, však ono se nám to jednou vrátí. Po nás potopa. Prostě krize. Je to jako všechno o lidech. A reklamě. Ostatně každá strana v předvolebním programu píše CO udělá hezkého až vyhraje volby, nikdy jsem nečetl, že by některá napsala JAK to udělá. Mladí nestudují. Nová doba. Ona je válka naučí. Ostatně chytrých ekonomů máme dost, takže máme zisky, ale nemáme rozumné ekonomy, takže nemáme cash flow. A vůbec.

 8. Petr 13.12.2008 / 0.13

  Ale problém dnešní doby: Každý moc mluví a málo dělá. Tak to tu přestaňme rozebírat a pojďme něco užitečného dělat.

 9. Vladimír 16.12.2008 / 23.02

  k tomu bych měl jen jeden cintát:Lidstvo je nepoučitelné, protože člověk. jako jeho základní součástka, je pěknej parchant. (http://evakavan.sblog.cz/)

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s