Jak vylepšít dopravu? Semaforem!

V září jsem si stěžoval na jisté dopravní komplikace v Písek City. Celý problém vlastně spočíval v průjezdu asi 300 metrového rovného úseku. Místo toho, aby se kompetentní pracovníci tento problém snažili vyřešit, vymyslel nějaký primitiv zkomplikování dopravní situace vystavěním semaforu!

Osobně si myslím, že se jedná o pouhé mrhání peněz daňových poplatníků! Tento imbecilní semafor nebude mít absolutně žádný užitek na zlepšení situace v daném místě. Chápal bych jeho užítí na nějaké frekventované křižovatce. Není tomu tak.

Odmítám též tvrzení, že se jedná o bezpečné přcházení chodců, jelikož o 150 metrů níž se nacháží křižovatka osazená světly s nonstop provozem.

Jediným efektem tedy bude další naštvání řidiců a omezení plynulosti dopravy v daném úseku. A to opravdu odmítám!

Advertisement

2 komentáře: „Jak vylepšít dopravu? Semaforem!

  1. Unknown 5.12.2008 / 21.17

    Dneska jsem tudy jel pro mamku do nemocnice a tak jsem si za volantem toho elegantního stožáru teprve všiml…On je to sice přechod před základní školou a na docela důležitém tahu z města na sídliště, kde o 100m dál za semafory přechází 98% chodců železniční trať ne příliš bezpečně! Ale stejně tam u toho semaforu ráno budou stát dva "světélkovatě_zelený mužíčci", kteří budou dohlížet, jestli mají školáčci svačinu a cvičky na tělocvik…Co se vyhazování peněz daňových poplatníků týče… no nediv se! Bude zase konec roku a ty příspěvky z fondu dopravy se musí někde vyplácat, pak se vezmou dvě tyče z neušlechtilého kovu, na ně se přibijou ptačí budky pro tři světélka a promítání může začíííít… 🙂

  2. Jan 8.12.2008 / 12.23

    Bohužel, v čechách ještě stále přetrvává trend, že nejlepší systém, jak udělat bezpečnou dopravu představuje semafor. Způsobů, jak snížit rychlost ve městech, popřípadě zviditelnit krizová místa je spousty a dokonce i bez použití zařízení, které nejen, že je neskutečně drahé (semafor stojí včetně všeho i půl milionu), ale ještě další náklady na provoz. tento semafor totiž bude neustále pálit elektřinu.Stejným způsobem se před dvěma lety pokusili zástupci obce Dolní Jirčany vyřešit nevhodné přecházení lidí přes vozovku těsně za zatáčkou. Naprosto nevhodné místo pro přecházení zlegalizovali zebrou a právě semaforem. Protože ale lidi včetně dětí jsou zvyklí tento nebezpečný úsek přecházet i bez "světel", téměř nikdo tuto novinku nepoužívá. 4ervenou jsem tam vidl jednou, a to pro změnu nikdo nepřecházel.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s