Nenabíhající explorer.exe – co s tím?

Mnohokrát jsem se v praxi setkal s obdobným problémem. Po nastartování počítače a úspěšném přihlášení do Windows na mě zůstala svítit jen tapeta plochy. Žádné systémové nabídky, žádné ikonky. Zkrátka shell nenaběhl. Scénář pak bývá podobný. Spuštění taskmanageru a zkoušení zabít proces explorer.exe a pouštět ho ručně znovu tolikrát, než se systém neumoudří. Tato metoda ovšem není úplně příjemná, jako každodenní rutina po spuštění stanice.

Velice častým důvodem, proč uživatelské rozhraní nenaběhne není nic jiného, něž “obyčejná” havěť. Uživatel chodil kam neměl a vše “odklikal”. Následuje scan stanice nějakým antimalware sotware, který většinou s problémem pomůže. Ale když ne? Co když je uživatelův počítač čistý jako svatý obrázek a Windows shell stále nenabíhá?

Osvědčil se mi velice jednoduché řešení. Spustit Tento počítačNástrojeMožnosti – Zobrazení a odškrtnout “Spouštět okna složek jako samostatné procesy”. Pokud nabídka zaškrtnuta není, zkuste zaškrtnout, restartovat, odškrtnout.

A jednoduché a prosté řešení je na světě! 🙂

Advertisement

3 komentáře: „Nenabíhající explorer.exe – co s tím?

  1. Vladimír 13.6.2009 / 18.41

    v první řadě je dobré nabootovat do safemode – to jde v 99% případů bez problémůtam pomocí MSCONFIG vyházet nesystémové věci spouštějící se po startu (včetně services) a restartovat do normálního režimu. Nepřipojovat se na web a do sítě! Pak teprve udělat scan a odinstalace havěti (ICQ, Google Toolbar = velmi časté příčiny problémů)

  2. Anthony 15.6.2009 / 9.58

    Hm, nebylo byl lepší prohrabat registry, jestli tam nezůstaly vazby na nějaké ohavnosti při spouštění exploreru?

  3. Vladimír 15.6.2009 / 10.27

    Anthony: můžeš být konkrétnější? v jakých větvích bys to hledal? podle mě je to neefektivní a s malou šancí na úspěch…

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s